Prevodi || Titlovi || Преводи || Podnapisi || Prijevodi
Početna strana Početna strana > Uvod > Upute za izradu i sinkronizaciju prijevoda
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Subtitle Workshop - problemi sa slikom, tonim, kodecima...
  FAQ u vezi foruma FAQ u vezi foruma  Pretraži forum   Events   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Pravila ponašanja na forumu :: Pravila za postavljanje prevoda :: FAQ u vezi prevoda :: Voditelji foruma
Potražnja prevoda :: Obaveštenje svim NOVIM članovima !!! :: UPUTSTVO ZA PRAVLJENJE PREVODA SUBTITLE WORKSHOP

Subtitle Workshop - problemi sa slikom, tonim, kodecima...

Odgovori Odgovori Stranica  123 6>
Korisnik
Poruka
Arbok View Drop Down
Senior translator
Senior translator

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Arbok Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Subtitle Workshop - problemi sa slikom, tonim, kodecima...
    Objavljeno: 18.Veljaca/Feb.2014 u 00:51
Pozdrav! E, ovako, ako bi mi netko pomogao s ovim problemom bio bih mu(joj) vječno zahvalan!
Koristim SW verziju 2.51. Problem se javlja kad u njemu otvorim .mkv fajl tipa XXXXXXX.720p.BluRay.DTS.x264-XXX. I video i audio normalno krenu, ali čim probam skočiti na odabranu liniju ili na neku željenu točku filma, sve zablokira (i video i audio), ali se SW ne sruši. Ako bilo tko zna što mi je činiti, molim vas, podijelite to sa mnom. 
Na vrh
icemaher View Drop Down
Administrator
Administrator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj icemaher Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.Veljaca/Feb.2014 u 11:11
Ranije sam koristio coreavc decoder i sw je radio bez problema, sad retko skidam hd sadrzaj pa i ne bih znao sto bi bio problem. Probaj instaliraj najnoviju verziju coreavc decodera.

Na vrh
Neshoo10 View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Neshoo10 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.Veljaca/Feb.2014 u 12:21

Imam problem za deo sa videom.

Koju god vrstu videa u SW da otvorim, zablokira sve, i ide samo audio Oo

Samo su ljudska glupost i univerzum beskonačni, za univerzum nisam siguran.
Na vrh
Arbok View Drop Down
Senior translator
Senior translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Arbok Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.Veljaca/Feb.2014 u 13:40
icemaher, svaka ti dala, CoreAVC did the trick!!!!!!!! ClapClapClapClap
Na vrh
dum-spiro-spero View Drop Down
Translator
Translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj dum-spiro-spero Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.Travanj/Apr.2014 u 12:00
Imam problem i to veliki, prijevod mi je pri kraju, ali mi kod učitavanja u SW izbacuje 'Syntax Error' na liniji 5609, a isti problem mi se javlja i kod gledanja filma na laptopu. Ako sad budem morala cijeli HR prijevod ponavljati na engleski predložak, ubit ću se ili odustati Dead
Na vrh
icemaher View Drop Down
Administrator
Administrator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj icemaher Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.Travanj/Apr.2014 u 12:05
Mozda je neki zajeb u tajming, ili negde umesto 00:00:23,279 --> 00:00:27,279
je sa jednom crticom:
00:00:23,279 -> 00:00:27,279
Postavi prevod na sendspace i daj link pa da pogledamo, mozda i pomognemo nekako.

Na vrh
Translator
Translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj dum-spiro-spero Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.Travanj/Apr.2014 u 12:19
Na vrh
icemaher View Drop Down
Administrator
Administrator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj icemaher Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.Travanj/Apr.2014 u 12:26
ovo je engleski i otvara ga bez problema u SW? Kad kliknem F9 ne pronalazi nikakav problem, daj hrvatski prevod da vidimo.

Na vrh
Translator
Translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj dum-spiro-spero Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.Travanj/Apr.2014 u 12:56
Oprosti, greška u koracima, evo ga,

Na vrh
icemaher View Drop Down
Administrator
Administrator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj icemaher Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.Travanj/Apr.2014 u 13:22
Ovaj prevod kod mene otvara normalno, verovatno imas problema sa kodecima.
Kad proverim da li ima nekih problema, nalazi mi da ima na 2 linije problem:

Linija 1326 traje preko 2 minuta, a 1327 linija pocinje odmah posle 2 sekunde nakon sto je krenula 1326 linija.
Evo ga sredjen:

Ažurirao icemaher - 18.Travanj/Apr.2014 u 13:27

Na vrh
Translator
Translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj dum-spiro-spero Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.Travanj/Apr.2014 u 13:34
Hvala ti,  Heart si, sad i kod mene radi. Vjerovatno sam nešto smrdala kad sam ga otvarala u Notepadu. 
Na vrh
Packy View Drop Down
Translator
Translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Packy Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.Prosinac/Dec.2014 u 21:25
Da li u najnovijoj verziji SW 6b može da se podesi Smart Line Adjust, a da ne prebacuje dijalog sa crticom u novi red? 

Konkretan primer jedne linije:

Gde si ih samo našao? -Svi su
preživeli masakr u okrugu Stivenson. 

(Ovako odradi smart Line Adjust u verziji 2.51

Gde si ih samo našao? 
-Svi su preživeli masakr u okrugu Stivenson.

(Ovako odradi u 6b)

Na taj način druga linija postaje izuzetno dugačka.

Ono što piše na "What's new"

Improved old functions, including breaking on punctuation marks with Smart Line Adjust.

Ali nigde ne vidim opciju da se to isključi. Bez veze. Ne pomaže ni ograničavanje karaktera po jednom redu.

Ažurirao Packy - 09.Prosinac/Dec.2014 u 21:33
Na vrh
NaEdenCovekBratMu View Drop Down
Moderator
Moderator
Eden

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj NaEdenCovekBratMu Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.Prosinac/Dec.2015 u 11:11
Neće SW da otvara mkv videa. Ni 2.51 ni 6. Unhappy

Rešenje? Big smile
Ja, lično i personalno.
Na vrh
iromafia111 View Drop Down
Administrator
Administrator
Nabadač engleskog poznat i kao Gazda

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj iromafia111 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.Prosinac/Dec.2015 u 11:51
Dodaj u ime filma .avi pa vidi da li radi. Iz nekog glupog razloga meni to pomaže i kod videa koji nisu avi.
Na vrh
fAzazel View Drop Down
Administrator
Administrator
Nečastivi

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj fAzazel Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.Prosinac/Dec.2015 u 11:52
Movie / Video renderer / VMR9
My name is Legion, for we are many
Na vrh
NaEdenCovekBratMu View Drop Down
Moderator
Moderator
Eden

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj NaEdenCovekBratMu Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.Prosinac/Dec.2015 u 12:16
Probao sam i jedno i drugo, i u SW 2.51 i u šesticu, i neće. Unhappy
U 2.51 ni nema ovu opciju Video renderer.

Hvala vam. Smile
Ja, lično i personalno.
Na vrh
MrDaky78 View Drop Down
Senior translator
Senior translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj MrDaky78 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.Prosinac/Dec.2015 u 15:25
Konvertuj u AVI ili MP4
MrDaky78
Na vrh
iromafia111 View Drop Down
Administrator
Administrator
Nabadač engleskog poznat i kao Gazda

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj iromafia111 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.Prosinac/Dec.2015 u 16:21
Ili Subtile Edit.
Na vrh
drdamjan View Drop Down
Senior translator
Senior translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj drdamjan Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.Prosinac/Dec.2015 u 16:51
Nekoć davno, davno, nije mi neke htio otvoriti,
ali je htio ako se prevuklo mišem.
just do it!
samo uradi to! tako sam preveo u prvom filmu...
Na vrh
Movie Master View Drop Down
Moderator
Moderator
Matori laf

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Movie Master Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.Prosinac/Dec.2015 u 18:52
Instaliraj ffdshow i pod Codecs stavi da pušta RAW video.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 6>
  Prosledi temu   

Pređi na drugi Forum Forumska ovlašćenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.01
Copyright ©2001-2014 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,328 sekundi.