Prevodi || Titlovi || Преводи || Podnapisi || Prijevodi
Početna strana Početna strana > SAJT I FORUM > Predlozi, pitanja, problemi, kritike...
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Problemi, predlozi, sve u vezi sajta - deo sa TITLOVIMA
  FAQ u vezi foruma FAQ u vezi foruma  Pretraži forum   Events   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Pravila ponašanja na forumu :: Pravila za postavljanje prevoda :: FAQ u vezi prevoda :: Voditelji foruma
Potražnja prevoda :: Obaveštenje svim NOVIM članovima !!! :: UPUTSTVO ZA PRAVLJENJE PREVODA SUBTITLE WORKSHOP

Problemi, predlozi, sve u vezi sajta - deo sa TITLOVIMA

Odgovori Odgovori Stranica  <1 383940
Korisnik
Poruka
Kneginja View Drop Down
Administrator
Administrator
Sto me ne ubije... ide u moje memoare.

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Thanks (2) Thanks(2)   Citiraj Kneginja Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.Srpanj/Jul.2017 u 21:36

Search ce raditi ako obrisete history pretrazivanja, samo brisanje cookija ne pomaze.

Dodane su nove opcije kod glavnog searcha.

Sto me ne ubije... ide u moje memoare.
Na vrh
administrator View Drop Down
Administrator
Administrator

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj administrator Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.Srpanj/Jul.2017 u 21:52
Pozdrav

Prvo žao mi je što je došlo do ovog problema, to je do očito različite verzije različitih browsera. Evo recimo meni je na edgeu i Internet Exploreru radilo sve ok i bez bilo kakvog full page refresha a history i cookije ne znam kada sam zadnji puta brisao (doduše u edgeu više i ne znam gde se to radi :-))

Isto tako na telefonu i tabletu mi je odmah radilo.

Mene jedino zanima da li se vama koji imate problem pojavi kada počenete pisati prijedlozi pretrage ? Ako se to pojavi onda sve radi kako treba :-) Ako se ne pojavljuje ništa onda treba uraditi prvo full page refresh s ctrl+f5 ili brisanje historija ili cookija. Opet napominjem trebalo bi sve raditi i bez toga jer su svi js fajlov i css fajlovi dodani s version tako da ih browser ne bi ni u kom slučaju trebao keshirati.

Ako se radi o tome da klikom na eneter ne radi to je zato što je potrebno iz liste odabrati neki od ponudjenih pojmova (može se strelicama na tastaturi a može se i mišem)

Nadam se da sam pomogao
Javite kako ide...
Na vrh
LjubicaSP View Drop Down
Approval team
Approval team
upir translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj LjubicaSP Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.Srpanj/Jul.2017 u 22:02
Meni na firefoxu sad radi, samo sam uradila ctrl+f5 Smile
Na vrh
vladimir-jeger View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj vladimir-jeger Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.Srpanj/Jul.2017 u 23:35
Na Google Chrome-u ne radi search 

Edit: radi posle ctrl+F5

Ažurirao vladimir-jeger - 21.Srpanj/Jul.2017 u 23:37
Na vrh
Dzenan View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Dzenan Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.Srpanj/Jul.2017 u 00:20
Originalno postovano od strane administrator administrator napisao:

Pozdrav

Prvo žao mi je što je došlo do ovog problema, to je do očito različite verzije različitih browsera. Evo recimo meni je na edgeu i Internet Exploreru radilo sve ok i bez bilo kakvog full page refresha a history i cookije ne znam kada sam zadnji puta brisao (doduše u edgeu više i ne znam gde se to radi :-))

Mene jedino zanima da li se vama koji imate problem pojavi kada počenete pisati prijedlozi pretrage ? Ako se to pojavi onda sve radi kako treba :-) Ako se ne pojavljuje ništa onda treba uraditi prvo full page refresh s ctrl+f5 ili brisanje historija ili cookija. Opet napominjem trebalo bi sve raditi i bez toga jer su svi js fajlov i css fajlovi dodani s version tako da ih browser ne bi ni u kom slučaju trebao keshirati.

Ako se radi o tome da klikom na eneter ne radi to je zato što je potrebno iz liste odabrati neki od ponudjenih pojmova (može se strelicama na tastaturi a može se i mišem)

Nadam se da sam pomogao
Javite kako ide...

Steta sto stei zbacili opciju sa enterom. Kod mene dopunjava pretragu i pokazuje mi moguce pogodke. Ali smatrao sam prakticno da jednostavno upisem pretragu, pritisnem enter i da dobijem moguce rezultate. Unhappy

Ažurirao Dzenan - 22.Srpanj/Jul.2017 u 00:23
Na vrh
risa View Drop Down
Active member
Active member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj risa Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.Srpanj/Jul.2017 u 07:44
U poslednjih par dana imam problem sa nalaženjem titlova...
Kad ukucam neki naziv filma ili serije u SEARCH polje ne dobijam nikakve predloge...
Takođe kad kliknem na lupu(search) ne dobijam rezultate...Kao da nisam ništa ni tražio...
Koristim Chrome 59.0.3071.115

Pomoć?
Na vrh
karanovicz View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj karanovicz Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.Srpanj/Jul.2017 u 10:14
Rešenje za one koji koriste Chrome a imaju problem sa pretraživanjem/tražilicom:

CTRL+H =>  Clear browsing data 

Ažurirao karanovicz - 22.Srpanj/Jul.2017 u 10:17
Na vrh
Cobra1978 View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Cobra1978 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.Srpanj/Jul.2017 u 21:57
Ostavite sajt na miru
Na vrh
Tony098 View Drop Down
Active member
Active member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Tony098 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.Srpanj/Jul.2017 u 20:25
Originalno postovano od strane Dzenan Dzenan napisao:

Originalno postovano od strane administrator administrator napisao:

Pozdrav

Nadam se da sam pomogao
Javite kako ide...

Steta sto stei zbacili opciju sa enterom. Kod mene dopunjava pretragu i pokazuje mi moguce pogodke. Ali smatrao sam prakticno da jednostavno upisem pretragu, pritisnem enter i da dobijem moguce rezultate. Unhappy

Također mislim da je bolje bilo s enterom, ovo što sad imamo je totalno bezveze.
Na vrh
Lamia View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Lamia Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.Srpanj/Jul.2017 u 22:24
Pozdrav, ljudi! nakon dužjeg vremena želim skinuti titl, ali mi neda, odnosno kada kliknem na skini titl pojavi mi se prozor da trebam kupiti program WinZip, ne želim ga, imam alternativu koja je besplatna (koristila se njime kada je bio besplatan :P) ali sada mi neda da skinem titlove....samos talno taj prozor pa neka plaćam....baš. Što svi imate taj originalan winzip ili se daju negdje postavke izmijeniti? malo sam ćorava pa nisam ništa našla do sad.....baš me ljuti :(
Na vrh
Tony098 View Drop Down
Active member
Active member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Tony098 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.Srpanj/Jul.2017 u 22:27
Originalno postovano od strane Lamia Lamia napisao:

Pozdrav, ljudi! nakon dužjeg vremena želim skinuti titl, ali mi neda, odnosno kada kliknem na skini titl pojavi mi se prozor da trebam kupiti program WinZip, ne želim ga, imam alternativu koja je besplatna (koristila se njime kada je bio besplatan :P) ali sada mi neda da skinem titlove....samos talno taj prozor pa neka plaćam....baš. Što svi imate taj originalan winzip ili se daju negdje postavke izmijeniti? malo sam ćorava pa nisam ništa našla do sad.....baš me ljuti :(

Titl bi trebala moci skinuti bez obzira imas li winrar ili ne. Tek kad ga probaš otvorit bi ti eventualno moglo ponudit da kupiš. Tako da ako te trazi prije skidanja titla to je neka reklama na stranici vjerojatno.
Na vrh
cersei View Drop Down
Administrator
Administrator
Puppet Master

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj cersei Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.Srpanj/Jul.2017 u 22:30
kakve veze winzip ima sa skidanjem titlova? Nikakve.

Ja bi se nekako kladila da ti radiš pogrešno kad skineš titl.... tj klikaš po njemu 2x a ne koristiš desni klik i extract?Big smile

ps. winzip nitko od nas ne kupuje, ima free verzija i sve što treba se da jako lako s njom.

Ažurirao cersei - 26.Srpanj/Jul.2017 u 22:34
Na vrh
drdamjan View Drop Down
Senior translator
Senior translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj drdamjan Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.Srpanj/Jul.2017 u 23:46
windowsi razni već preko 15 godina otvaraju winzip, bez instalacije. 
Internim otvaračem zip fajlova. 
Mislim da je problem u postavci, ne znam sada gdje je to...
Ono kad skidaš zip datoteku treba biti postavljeno ne otvori, nego skini. 
I sad kad ti je na računalu, u toj mapi dvoklik-> 
ako su postavke dobre windows će otvoriti onime čime si ga naučila, 
7zipom, winzipom, samim operativnim sustavom. tj internim zipom. 
Možeš u toj mapi Dklik i otvori s--->
pa ga (windowsa) naučiš da uvijek otvori s tim i tim. 
Oduči ga od zip programa-istekolg. 
ukloni ga u c panel/add remove. 
just do it!
samo uradi to! tako sam preveo u prvom filmu...
Na vrh
Lamia View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Lamia Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27.Srpanj/Jul.2017 u 00:05
Super! Hvala na savjetima, sutra ću na compu pokušati ponovno. Dugo nisam skidala nikakve titlove pa sam samo klikala na taj "skidaj" i ništa se nije događalo osim što mi je iskočilo to sr.. ..:D
Na vrh
igorm104 View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj igorm104 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01.Kolovoz/Aug.2017 u 12:34
Nova tražilica vam je katastrofa. Recimo, šta da upišem da dodjem do engleskih titlova za epizodu 6 druge sezone Game of Thrones, a da ne moram da pretražujem preko 50 stranica rezultata za "game of thrones"?
Na vrh
NikolaJe View Drop Down
Master translator
Master translator
Ćino

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj NikolaJe Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01.Kolovoz/Aug.2017 u 12:53
Na vrh
newboys.a View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj newboys.a Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.Kolovoz/Aug.2017 u 15:27
Postovani,

Sajt je fantastican, sve pohvale !!!

Da li je moguce pretragu vrsiti pojedinacno po reci, odnosno "whole words only"?
Kada recimo trazim prevod korejskog filma, moram da nadjem prvo potpuni naziv filma, na korejskom, odnosno "exact match"...

Recimo za "Memories of a murder" mora da se unese korejski naziv "Salinui chueok", iako u opisu prevoda stoji i engleski naziv filma.

Cak i za engleske nazive filmova mora da se ukuca ceo naziv, pa recimo da bi bilo zgodno, i normalno npr. da rec "wall" izbacuje sve nazive filmova koji sadrze navedenu rec, da ne mora da se kuca predlog "The" i slicno... Sada i to ne radi.

Hvala unapred,
Pozdrav svim korisnicima

Na vrh
Tony098 View Drop Down
Active member
Active member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Tony098 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.Kolovoz/Aug.2017 u 12:51
Ova nova tražilica.. što više vrijeme prolazi to me više živcira, katastrofa.
Na vrh
cersei View Drop Down
Administrator
Administrator
Puppet Master

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj cersei Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.Kolovoz/Aug.2017 u 20:17
ja na tu novu tražilicu gledam kao na neku reklamnu, ukras a ne prava tražilica,  ali zato imamo ok naprednu tražilicu, onu žutu gdje fino možeš pretražit kako treba sveLOL
Na vrh
Tony098 View Drop Down
Active member
Active member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Tony098 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.Kolovoz/Aug.2017 u 01:00
Ja sam tip koji tu dolazim isključivo zbog titlova i idealno je bilo samo doći i upisati što te zanima i puknut enter, a sad upišeš pa usmjeriš taj miš pa stranica zašteka pa se ne pojavljuje ništa..
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 383940
  Prosledi temu   

Pređi na drugi Forum Forumska ovlašćenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.01
Copyright ©2001-2014 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,297 sekundi.