Ispiši stranicu | Zatvori Prozor

The Mummy (2017)

Web: Titlovi.com
Kategorija: Filmovi i serije
Ime foruma: Komentari na filmove
Opis foruma: U ovom forumu će biti komentari na filmove
URL: http://forum.titlovi.com/forum_posts.asp?TID=85649
Datum ispisa: 20.Kolovoz/Aug.2017 u 10:02
Verzija Softvera: Web Wiz Forums 11.01 - http://www.webwizforums.com

Tema: The Mummy (2017)
Objavio: zombi1101
Tema: The Mummy (2017)
Datum objave: 13.Lipanj/Jun.2017 u 08:02
Film je možda nekad bio sa ovom ocenom. Trenutno je na 5.9 na IMDb što je VELIKA razlika. Možda bi trebali da poradite na osvežavanju podataka koje vučete sa IMDb jer očigledno treba...

Odgovori:
Objavio: LesaRad
Datum objave: 13.Lipanj/Jun.2017 u 08:53
To je uvek je ista prica. Sve na pocetku ima ocene kao da je remek delo, dok se izredjaju clanovi ekipe, rodjaci, prijatelji i placeni kriticari. A onda stvari dodju na svoje. Klasika.
Mada ima i obrnutih primera, npr. Triangle je sa 5 i nesto dosao na 6.9. Drago mi je da ovaj sjajan film dobija zasluzeno priznanje.

Objavio: titlovi.com
Datum objave: 14.Lipanj/Jun.2017 u 23:46
Prijevod je najavio Bambula ⚡️

Objavio: Mirko111
Datum objave: 19.Lipanj/Jun.2017 u 19:25
Hvala

Objavio: marko-ivezic
Datum objave: 19.Lipanj/Jun.2017 u 21:15
loša snimka

Objavio: tantal
Datum objave: 20.Lipanj/Jun.2017 u 11:20
Gledati ovaj film na ovim fajlovima je glupo.Mada odgledao sam koliko se moglo.Nevidim cemu tolike negativne kritike.Sigurno cu ga gledati u bioskopu.A uporedjivanje ovog filma sa onima u kojima je glumio Brendon Frejzer bas i nije u redu.Sada je to tako dobro uradjeno da se neda uporedjivati.(moje skromno misljenje) Ono sto sam mogao i koliko sam mogao da vidim je zaista dobro.

Objavio: osman2510
Datum objave: 26.Lipanj/Jun.2017 u 08:53
da, i mene je iznenadila ova ocjena IMDb-a,
jer ruku na srece, film jedva zaslužuje ocjenu 5/10.
da je neki nezavisni možda i 6,5.
pogledao sam ga u lošem snimku,
ali i da je u full hd-u i 3d, sumnjam
da bi mi mnogo popravilo utisak.
film sa jednim Tom Kruzom i Rasel Krovom
zasigurno zaslužuje više.

možda je samo do mene,
ali mi je sve nekako jeftino odrađeno.
ili sam samo više očekivao.
kako god, ne kažem da je film loš,
ali i nije nešto posebno ni dobar.
da je neka komedija ili parodija
sigurno bi bio bolji, ali ovako...

ne znam, ne bih nikog da odvraćam od gledanja filma,
ali nešto (puno) mi fali u ovom filmu.

-------------
لا إله إلا الله محمد رسول ا

Objavio: puppet_master
Datum objave: 26.Lipanj/Jun.2017 u 09:36
Verovatno si u pravu, Osmane, jedino što ne bi trebalo da te čudi imdb ocena. Smile I Disney sa Marvelom, kao i Warner sa DC filmovima gledaju da bombarduju strana tržišta, sa tim što je Universal otišao, po svoj prilici, još i dalje sa agresivnom kampanjom u eto konkretno Kini.
Zato The Mummy razbija tamo. A stvar oko Kine i američkih filmova je ta što je kod njih dugo važila stroga selekcija onoga što se po kineskim bioskopima može videti, prikazivali su minimalan broj hollywoodskih hitova. Kako je sada tržište mnogo otvorenije, Kinezi gutaju mnoge američke filmove koje bi ranije imali samo na piratima, te po prvi put gledaju na velikom ekranu nešto na šta smo npr mi ovde navikli. I tako se i sam imdb zatrpava ocenama i ljudi koji na nešto drugačiji način doživljavaju te blockbastere. Meni je zbog toga naravno drago, žao mi je što je cenzura igde ikada i postojala...ali mi time ipak ostavlja ogromnu rezervu prema Imdb ocenama, jer niti sam deo ciljane publike dotičnih filmova, a i ocenjivači ih ionako doživljavaju drugačije od mene. Naravno, ostavljam i mogućnost onog klasičnog, da se ukusi prosto razlikuju, nije sve do otvaranja stranih tržišta, ocenjuju svi filmiće na imdb-u.

Objavio: sinna
Datum objave: 26.Lipanj/Jun.2017 u 10:03
Dobro zboriš p_m,Kina je ogromno tržište i napokon otvoreno prema zapadu i zapadnim trivijama.Tako je slično (ne baš identično) bilo i kod nas za vrijeme SFRJ-ota,svakakvi su prolazili filmovi a pogotovo američki jer smo svi tada patili za farmericama (rebama),Coca-Cola u limenci,pivo u limenci,Marlboro i Winston (tvrdo pakovanje) itd.Zato nije čudno što spektakli tipa fantazije ubiru ogromnu publiku u Kini,pa i njihova kultura puna je mitova i legendi svake vele,sjetimo se samo kineskih filmova u zadnjih 10-12 godina sve su to fantazije ali domaće i zamisli sada kineza kada ugleda plakat i triler za "The Mummy" i još glume Tom - Pljuc - Cruize i veliki Crowe.Znaš li ti kol´ko je to novaca,a i oni daju ocjene pa svaka 100-a nek je + dovoljno je za visoki rejting.Neke čak i američke produkcijske kuće su se udružile s kineskim studijima i rade bez problema odlične fimove.
Što se tiče mumije neću je pogledati samo zbog Cruisa,uništio mi je već jedan odličan tj. dva odlična filma po knjiškom predlošku Lee Childa.Tako nema komentara od mene za ovu temu.

-------------
Everything is a Joke !

Objavio: deda vlada
Datum objave: 29.Lipanj/Jun.2017 u 12:51
Ko voli ovaj žanr neka gleda, radnja je solidna i primerena današnjici. Film je za zabavu i razbibrigu i nema previše napetih scena.

Objavio: dacosu23
Datum objave: 03.Srpanj/Jul.2017 u 21:27
ovaka ljubavna drama odavno nisam video,sramota za SF produkciju

Objavio: dzemil-merdzanic
Datum objave: 13.Srpanj/Jul.2017 u 17:50
Ocjena je 5.7 a ne 7.9

Objavio: new1
Datum objave: 14.Srpanj/Jul.2017 u 11:40
Pljuc, fuj! Bljak!
Ne mogu izdvojiti niti jedan segment filma koji nije smeće.
(Koristeći visoko učevni termin, brojnih filskih kritičara -) Usrali su Aliena, Terminatora. To čeka zasigurno i Blade Runnera. Srećom, ameri ne razumiju engleski humor pa možda poštede Monty Paytona ali budući da su "zaklali" Sellersovog Clouseau-a s onim trećerazrednim imitatorom Martinom ništa nije za ne očekivati (prvi put sam koristio trostruku negaciju u smislu bacanja kletve kontra ispunjenja i još puj puj da ne ureknem)

Datum objave: 14.Srpanj/Jul.2017 u 11:49
Sve je istina, osim toga što sve navedeno nema ikakve veze sa nacionalnostima LOL

"amerikanci ne razumeju engleski humor, usrali Kluzoa...valjda neće dirati u Phytona"

Pre svega, Monty Phyton je pisan upravo od strane Amerikanca, te je i navedeni Peter Sellers izuzetno cenio američki humor, po meni najbolje stvari ionako radio u Americi, sa američkom ekipom, scenaristima (originalni Pink Panther i njegovi nastacvi, sve američki filmovi, Sellers odličan i kod Kubricka, Amerikanca, sa Edwardsom radio i fenomenalni The Party, američki)...

To sve naravno ne znači da nisi u pravu glede (skoro) svega drugog...Jezivi su pokušaji novih čitanja starih filmova, Steve Martin nema t od talenta u poređenju sa Sellersom, kamoli taj njegov nesrećni rimejk. Alien (Ridley Scott je Britanac) i Terminator poslednji nastavci su nakazni, itd. No i dalje to nema veze sa time ko je odakle, i to baš nikakve.

Sve vreme, od osvita Filma, svi su uticali jedni na druge, dok pravi autori uvek cene kolege sa drugih kontinenata. Jasno je i to da kada neko ima razvijenu filmsku industriju, da se tu pravi tona đubreta, jer im je cilj novac, a ne kvalitet.

Objavio: Hogar Strašni
Datum objave: 14.Srpanj/Jul.2017 u 12:57
Originalno postovano od strane puppet_master puppet_master napisao:

Pre svega, Monty Phyton je pisan upravo od strane Amerikanca

On je radio (i pisao) animacije. Skečeve su pisali Britanci.

-------------
As you journey through life take a minute every now and then to give a thought for the other fellow. He could be plotting something.

Datum objave: 14.Srpanj/Jul.2017 u 13:02
Poenta mu dođe potpuno ista, dakle ne radi se o tome da jedan narod ne razume drugi. Svi sarađuju, otkud se ne razumeju, nema tu tobože glupih i pametnih, pogrešna teza, vodi u zablude i nema veze sa time kako film funkcioniše (ili ne funkcioniše LOL )

Datum objave: 14.Srpanj/Jul.2017 u 13:11
Pa, nije baš toliko pogrešna teza kada se uzme u obzir koja država producira nešto, a ne narod koji konzumira. Britanski humor nikada nije stizao neokrnjen u američke verzije. Svaki pokušaj pretvaranja ostrvskih sitkoma u američke serije se neslavno završio, sa izuzetkom Office-a. Jednostavno, produckija se previše dodvorava što širem auditorijumu.
Naravno da u Americi postoji publika za sve vrste humora, ali produkcija je već neki drugi svet. Oni koji bi to mogli da odrade se drže originalnih proizvoda umesto prepakivanja starih, bilo tuđih ili domaćih.

Originalno postovano od strane new1 new1 napisao:

trećerazrednim imitatorom Martinom
Stiv Martin je sjajan komičar. Ono sa Pink Panterom mu nikako nije trebalo, pošto je Selers neponovljiv, a uloga Kluzoa legendarna. Nešto kao kod nas neshvatljivi pokušaji ponovnog postavljanja Radovana Trećeg. Tako da trećerazredni imitator svakako nije, već se previše zaneo ili iživljavao neku svoju životnu fantaziju.

-------------
As you journey through life take a minute every now and then to give a thought for the other fellow. He could be plotting something.

Datum objave: 14.Srpanj/Jul.2017 u 13:22
Ne pričamo o istim stvarima. Teza je bila da jedan narod ne razume drugi. To je jezivo pogrešna teza. Sitcomi, i slične stvari se previše lokalnim začkoljicama... Zašto bi neko plasirao na bilo čije tržište "Bolji Život"...Čile, Obala slonovače, Britanija i Amerika, i očekivao da će publika većinski to prihvatiti.
Svakako nema veze sa time da je neko glupav a neko pametan. Suviše lokalne stvari nikada i neće udariti po najširim masama (po televiziji ponajmanje). Možda je tu pre pitanje šta uopšte znači "razumeti" neki narod, humor. Koliko je veliki broj ljudi spreman da prihvati nešto sa strane, suviše lokalno.     No da ne bi lutali, eto Phyton je itekako popularan u USA. Dovoljno da nema govora o nerazumevanju naroda,humora.

Datum objave: 14.Srpanj/Jul.2017 u 13:37
Nije jezivo pogrešna. Samo nije u potpunosti istinita. Kod humora je baš izraženo kako različiti narodi (kao celina, odnosno većina njih) drugačije poimaju humor i to čak i kada je bez ikakvih lokalnih specifičnosti. To ne znači da ako je neko npr. Nemac sigurno neće razumeti španski humor, jer je to generealizovanje, ali ako je to nešto što većini populacije ne leži, onda se može uslovno govoriti da neki narod ne razume humor drugog naroda. Pogledaj samo kako u američkim sitkomima, pogotovo animiranim, predstavljaju britanski program. To je zapravo ogledalo njihove perecepcije ostrvskog humora.

No, ne znam ni što razglabam o ovome. Ja sam ovde samo došao da naglasim da Pajtona nije napisao Amerikanac.LOL

Hajde i o temi nešto da kažem iako nisam još gledao film. Mumija nikada nije ni bila Bog zna kakav kvalitet od filma, tako da ne vidim razlog zašto se ljudi toliko uzbuđuju oko ovog rimejka. Kome se ne sviđa, tu su brojne ranije inkarnacije iste priče.

-------------

Datum objave: 14.Srpanj/Jul.2017 u 13:41
Nepreciznost, pardon.  Meni je jezivo pogrešna takva jedna teza, samo vodi u zablude i skreće sa teme koja mene zanima kada su u pitanju ma kakva dela. A ovo ja Balkan, naravno da se uvek provuče kakva pričica o tome kako je ovaj-onaj narod glup (ili gore), te kako ovi-oni ne znaju ništa i slične budalaštine LOL Slušam to od kraja osamdesetih (Beograd zna da bude i mali, prljav grad, što je govorila i Sonja Savić) neka fala, meni je dosta toga za ceo život, radije bih pričao o vrednostima (ili manjku istih) pojedinih filmova/serija, nego davao procene (pogotovo toliko nakopake, meni)  o narodima. LOL

Objavio: todor70
Datum objave: 17.Srpanj/Jul.2017 u 09:11
Film je katastrofa,ne zasluzuje da u njemu glumi takva zvezda kao sto je Russel Crowe.Nije mi jasno kako je on sebi dozvolio da glumi u ovom filmu.Prevod je odlican kao i uvek,hvala prevodiocima.

Objavio: dacan
Datum objave: 17.Srpanj/Jul.2017 u 13:34
film je više nego loš, i verovatno je honorar veliki kad je u filmu bila velika zvezda kao Russel Crowe

Objavio: djcvrle
Datum objave: 17.Srpanj/Jul.2017 u 16:07
Hm,još jedan kandidat za Zlatnu malinu.Nadam se da se Cruise i Crowe neće više glupirati ovakvim bedastoćama,bez obzira na honorar.Gledati ako baš nemate pametnija posla ;-)

Objavio: VladBetMi71
Datum objave: 17.Srpanj/Jul.2017 u 16:42
Po meni film je dobar i vredi ga pogledati kad nemate nesto drugo za gledanje.Hvala na Prevodu.

Objavio: nanny6665
Datum objave: 18.Srpanj/Jul.2017 u 10:31
Film nije loš...da se pogledati

Objavio: Ilimar
Datum objave: 18.Srpanj/Jul.2017 u 21:11
Tuzno :(

Objavio: vlado-damjanovic
Datum objave: 18.Srpanj/Jul.2017 u 21:46
meni je dobar

Objavio: papiko
Datum objave: 22.Srpanj/Jul.2017 u 20:46
Skinut je film i pravo na gledanje.
Inace sam fan avanturistickih filmova sa primesama akcije i naucne fantastike.Clap

-------------
S'poljubcima do samara...

Objavio: DionisBah
Datum objave: 23.Srpanj/Jul.2017 u 17:57
Svaki period je imao zanimljiv film o "Mumiji", počev od crno-belog filma sve do današnje digitalne ere.

Objavio: tromi
Datum objave: 24.Srpanj/Jul.2017 u 22:51
Zanimljivo !

Objavio: robert-grabrovec
Datum objave: 07.Kolovoz/Aug.2017 u 13:06
Kao da je netko htio napraviti ozbiljnu verziju Mumije s Brandanom Fraserom. Rezultat je vrlo zanimljiv - ovo je ispalo smješnije (ne i zabavnije!). Neoprostive rupe u scenariju!

Objavio: grgo13
Datum objave: 07.Kolovoz/Aug.2017 u 22:18
Smiješan film. Katastrofa.

Objavio: MilošPB
Datum objave: 07.Kolovoz/Aug.2017 u 22:56
Mix Mumije sa B Frejzerom i Nacionalnog blaga. Recikirano i sažvakano, samim tim bljutavo

Objavio: cipiflesh
Datum objave: 08.Kolovoz/Aug.2017 u 12:06
Od filma koji se zove Mumija ne mogu ocekivati nista specijalno, ali zato od Kruza i Kroua svakako mogu. To se ovde nije dogodilo i ovo im je jedan od najgorih (ako ne i najgori) film u karijeri. Meni je ovo na nivou Mumije 2 ili 3 sa Frejzerom.. 5,5/10

Objavio: monsep1234
Datum objave: 08.Kolovoz/Aug.2017 u 12:52
loš film,katastrofa

Objavio: Osvrtnik
Datum objave: 09.Kolovoz/Aug.2017 u 13:15
Da je barem toliko loš da je dobar, ali nije ni to, preozbiljno se shvaća. Ebiga, više sreće drugi put...

Objavio: dejan1313
Datum objave: 09.Kolovoz/Aug.2017 u 23:12
није да неко троши паре за овај филм у биоскопу али код куче може да проџе

Objavio: josip-gluscic
Datum objave: 10.Kolovoz/Aug.2017 u 20:51
očekivao sam više od filma. previše su saželi u malo vremena. starijoj verziji The Mummy nije ni do koljena..

Objavio: Bojan979
Datum objave: 11.Kolovoz/Aug.2017 u 17:02
Dobar film!

Objavio: bokidante
Datum objave: 12.Kolovoz/Aug.2017 u 21:21
Nisam oduševljen, ali nisam ni razočaran s filmom, onako da se pogledat nije loš. Moja ocjena je 6,5/10

Objavio: Rakan
Datum objave: 15.Kolovoz/Aug.2017 u 18:34
Ova "Mumija" nije porediva sa onom od pre 15-tak godina. Ni po priči, ni po atmosferi, ni po gledljivosti. Ni po glumi, ako ćemo pravo. Jedine svetle tačke što se tiče toga su glumica koja je bila mumija, i Džejk Džonson kao pomoćnik Toma Kruza. Od Toma se uglavnom i ne očekuje da glumi.
Ocena 6 od 10 je realna. Nije gubljenje vremena gledanje filma, ali nije ni obavezno. Umetnost trošenja vremena je ionako dominantna od kada se pojavio internet, tako da ako već vreme mora da se troši nek se troši bar kvalitetnije.

Ispiši stranicu | Zatvori Prozor

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.01 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2014 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk