Ispiši stranicu | Zatvori Prozor

Life (2017)

Web: Titlovi.com
Kategorija: Filmovi i serije
Ime foruma: Komentari na filmove
Opis foruma: U ovom forumu će biti komentari na filmove
URL: http://forum.titlovi.com/forum_posts.asp?TID=85328
Datum ispisa: 21.Kolovoz/Aug.2017 u 02:40
Verzija Softvera: Web Wiz Forums 11.01 - http://www.webwizforums.com

Tema: Life (2017)
Objavio: Amar1975
Tema: Life (2017)
Datum objave: 15.Svibanj/May.2017 u 15:57
Hoće li se iko sjetiti da iko prevede naš jezik. Bilo bi lijepo. Dugo vremena he prošlo od kad je igrai u kinu a snimak katastrofa a nema ni prevoda

Odgovori:
Objavio: SmokinAce
Datum objave: 02.Lipanj/Jun.2017 u 17:25
Ja se nadam da će neko prevesti ovo čim prije.

Objavio: filips88
Datum objave: 02.Lipanj/Jun.2017 u 22:39
Izasli su dobri snimci...najavio je Bambula prevod,tako da ocekuj vrhunske titlove :) A film videcemo kad budemo odgledali :)

-------------
If I were fall in love, it would have to be with your eyes, your smile, the way you laugh :)

Objavio: tromi
Datum objave: 04.Lipanj/Jun.2017 u 00:04
Није лош али није ни нешто претерано добро . Љубитељима научне фантастике препорука за погледати .

Objavio: grgo13
Datum objave: 05.Lipanj/Jun.2017 u 18:11
Meni je odličan film. 8/10.

Objavio: rijeka00
Datum objave: 05.Lipanj/Jun.2017 u 19:20
pogledao film,načuo od dosta ljudi da je film fantastičan,a stvarno sam očekivao više,a sudeći po kraju mislim da će izaći i drugi dio...po meni ništa novo nismo vidjeli u tom stilu izvanzemaljskog života i odlaska u svemir...tako da ono,po meni ništa posebno...ali o ukusima se ne raspravlja:)

Objavio: StefanHD
Datum objave: 05.Lipanj/Jun.2017 u 19:49
Velikim delom kopija Aliena, i tu i tamo kopija Gravityja. Da sam znao ne bih ga gledao. Ocekujem nastavak s obzirom na usrani kraj.

Objavio: vesx
Datum objave: 05.Lipanj/Jun.2017 u 20:25
Uglavnom, asocijacija na Aliena. Za ljubitelje SF-a, specijalnih efekata, J.Gyllenhaala, R.Reynoldsa. Zaplet logičan i zanimljiv, rasplet pomalo očekivan. Po svoj prilici u budućnosti još jedna franšiza s bićem koje je nadasve adaptivno, opasno i neuništivo... Solidan film koji ne potcjenjuje inteligenciju gledatelja, ali bez nekih revolucionarno različitih elemenata koji su već viđeni u Alienu i drugim filmovima inpriranim Alienom iz 1979.

Objavio: marko-ivezic
Datum objave: 05.Lipanj/Jun.2017 u 21:07
ništa posebno ali gledljivo..

Objavio: Immanpx
Datum objave: 05.Lipanj/Jun.2017 u 22:12

Gravitalien u Espinozinoj varijanti, iako naoko ne donosi ništa novo, vrlo efektno koristi

tradiciju za rediteljski i scenaristički uverljivo generisanje saspens epizoda. Esnafski odlično

odrađen film, svaka preporuka. Iako je Alien: Covenant važio za glavno jelo žanrovskih sladokusaca,

u poređenju s Life-om, ispao je samo bljutavi desert.

-------------
Success has ruined many a man.
B. Franklin

Objavio: idvi
Datum objave: 06.Lipanj/Jun.2017 u 07:53
..evo nekih dijelova :
..lik zatvoren u komori i napada ga "biće" a njegovi drugari to gledaju i komentiraju:
"moramo mu pomoć..otvorimo komoru !
"kapetanica" odgovara: ne možemo takva je procedura..
odgovor drugara (uz krikove i urlanje) ..jebeš takvu proceduru !!
I tako stručan i posebno obučene "ekipe" reagira negde u svemiru u laboratoriju za pronalaženje ..života.!!

..scena kad lik bježi od "bića" on TRČI kroz beztežinski prostor..a biče pliva za njim ali on pobeže...
...većina komora se otvara i zatvara..ručno.uz naprezanje njihovih mišića i bolesnog uma tvorca takvih umotvorina. ! 

Objavio: osman2510
Datum objave: 06.Lipanj/Jun.2017 u 08:53
film je dobar, ali...

muče me malo previše zajeba protagonista filma.
mislim, razumijem šta je ljudska greška,
ali ovde se radi o obučenim astronautima,
naučnicima, doktorima, koji svoj život posvećuju "višem cilju".

ok, radi se o inteligenciji i volji za preživljavanjem
vanzemaljskog bića o kom niko živ nema pojma,
tako da naivno slavlje i euforija o otkriću "novog života" van Zemlje
ne može da prevlada određene bezbednosne procedure i protokole.
mislim, tek kad stvari krenu skroz nizbrdo,
onda pokušavaju da učine nešto najbolje od toga...
i naravno, opet se zajebu... naivno.

-------------
لا إله إلا الله محمد رسول ا

Datum objave: 06.Lipanj/Jun.2017 u 09:02
Originalno postovano od strane osman2510 osman2510 napisao:

film je dobar, ali...

muče me malo previše zajeba protagonista filma.
mislim, razumijem šta je ljudska greška,
ali ovde se radi o obučenim astronautima,
naučnicima, doktorima, koji svoj život posvećuju "višem cilju".

ok, radi se o inteligenciji i volji za preživljavanjem
vanzemaljskog bića o kom niko živ nema pojma,
tako da naivno slavlje i euforija o otkriću "novog života" van Zemlje
ne može da prevlada određene bezbednosne procedure i protokole.
mislim, tek kad stvari krenu skroz nizbrdo,
onda pokušavaju da učine nešto najbolje od toga...
i naravno, opet se zajebu... naivno.

...upravo si "zasladio" moj komentar..Wink

Objavio: gazdurina11
Datum objave: 06.Lipanj/Jun.2017 u 15:22
Film interesantan za pogledat do kraja, za mene dobar.

Objavio: zimmer.srb
Datum objave: 06.Lipanj/Jun.2017 u 16:35
tipican americki film.

Objavio: cyber-spy
Datum objave: 07.Lipanj/Jun.2017 u 16:36
Filmot vredi da se gleda, se nadevam na uste podobro prodolzenie.

Objavio: bokidante
Datum objave: 07.Lipanj/Jun.2017 u 21:10
Iako me nije oduševio, film je dobar i zanimljiv. Moja ocjena je 7/10

Objavio: josip-gluscic
Datum objave: 09.Lipanj/Jun.2017 u 19:18
odličan film sa dobrom poantom.. Ono kaj nam je nepoznato,ne mora biti i dobronamjerno. Strah je Božji dar :-)

Objavio: dorucak
Datum objave: 12.Lipanj/Jun.2017 u 14:15
Meni je dobar film, iako je više horror nego standardni SF. A nastavak sumnjam da će biti, s obzirom na kraj, ali ne želim kvariti dojam nekome tko nije gledao :)

Objavio: Vojvoda79
Datum objave: 13.Lipanj/Jun.2017 u 00:53
odgledao kao da nisam glupost ! kad će više da naprave neki dobar SF film da ima dobru i priču i efekte ???

Objavio: Alcho85
Datum objave: 13.Lipanj/Jun.2017 u 17:03
Film se može gledati. Nešto malo više od prosjeka :)

Objavio: josip-gluscic
Datum objave: 15.Lipanj/Jun.2017 u 17:16
meni osobno..solidansf film. Malo vuće na Aliena po nekim djelovima. vrijedi ga pogledati :-)

Objavio: milospo
Datum objave: 18.Lipanj/Jun.2017 u 21:14
Bolji je od svakog iz Marvelove i DC horde.Zatvoren prostor, nepoznato bice, smotani astronauti...recept za uspeh!

Objavio: Munzeland
Datum objave: 19.Lipanj/Jun.2017 u 18:19
Nisam od onih koji vole trocasovne filmove ali ne mogu da se otrgnem utisku da je ideja ovog filma morala da se razradi vise... mnogo vise. Ovako deluje napakovao nabrzaka.

Objavio: filips88
Datum objave: 19.Lipanj/Jun.2017 u 18:28
Odlican film.Konacno neki bolji film u vasioni.Od filma Apollo 13 nisam gledao ni jedan boji film gde se radnja odvija u vasioni,tako da je ovo prijalo dosta. Kada bi vise imalo ovakvih filmova za gledanje,bila bi poslastica i pravo uzivanje...nazalost samo rade hrpu losih u poslednje vreme :(

-------------
If I were fall in love, it would have to be with your eyes, your smile, the way you laugh :)

Objavio: cfox-sd
Datum objave: 20.Lipanj/Jun.2017 u 10:35
Solidan i film i gluma. Prevod odličan.

Objavio: tantal
Datum objave: 20.Lipanj/Jun.2017 u 11:06
Solidan film.U odnosu na slicne "male" filmove.I da odlican prevod.

Objavio: miroslav-milic
Datum objave: 20.Lipanj/Jun.2017 u 14:22
Već viđeno,više puta

Objavio: pisar
Datum objave: 25.Srpanj/Jul.2017 u 11:31
Već viđeno....

Objavio: beogradski
Datum objave: 10.Kolovoz/Aug.2017 u 16:11
Prvo, ''kod nas'' je naslov filma preveden pogresno, film se zove ''Life''(Zivot) a na mnogim mestima se vodi kao ''Trag zivota''. Drugo, jeste da je vec ''deja vu'' ali uprkos tome sto i nisam neki fan sf zanra, ovaj film i nije toliko los, zapravo nije los, cak sta vise i dobar je. Zanr jeste sf i mozda ali mozda da se predje sto je IMDB stavio i horor ali triler e to nikako jer nema blage veze sa trilerom. Reziser Espinosa zaista radi dobre filmove da sad ne nabrajam a Gyllenhaal u glavnoj i Reynolds u sporednoj su dali ok role. Samo ne mogu da ne provucem da toliko price oko sf filmova Ridleya Scotta a ovaj zanr je upravo jedan od njegovih a recimo bolji mi je od nekih njegovih ostvarenja, cak sam neki i prekinuo a od nekih i odustao. Ocigledno Ridley Scott hvata na bombsticnu ''posadu'' koju okupi za svoje ''lansiranje''.

Objavio: papiko
Datum objave: 10.Kolovoz/Aug.2017 u 19:53
Na greskama se uci. Film ima lep zavrsetak i moguc je nastavak cak ...HugClap

-------------
S'poljubcima do samara...

Objavio: Bob!
Datum objave: 13.Kolovoz/Aug.2017 u 01:28
Neko je već primetio gliposti i budalaštine u vezi ponašanja posade. Ljudi moji, oni bi trebalo da budu nešto najbolje što čovečantvo šalje u kosmos, kad ono - prc!
I to onaj multikuti prc, a vi sami se setite na šta mislim.
Jer taj đavo ili mikimaus ne može da bude karlić ili kurčić, već er435f do daljeg. A ako hoćete kučence ljudoždera eto vam ga.

Nešto drugo mi je bilo zaniljivo. Koliko su budale iz posade nsposobne... malo je to nerealno. Ljudi su ekstremni predatori. Ljudi se međusobno klju zubima kad izbije kriza. Kako to da se nijedan od mlakonja nije pojavio kao borac? Setite se šta su radili Ripli i Švarci. Je*ali kevu vanzemaljcu.  :)

Objavio: Stole Haringa
Datum objave: 13.Kolovoz/Aug.2017 u 02:15
   Tačno je, ima i gluposti i nelogičnosti. Kraj filma koji je trebao da bude dobar tvist pretvorio se u katastrofu koja bi mogla da prođe pre tridesetak godina. Onaj urlik sa punim ustima lignja je nešto što je moglo da prođe u eri grindhausa a ne danas.

Uprkos svemu meni se film dopao jer je mali dobrica postao zlikovac tek posle maltretmana elektrošokovima i tome sličnom. Life mi je bolji od novog Aliena. Može da prođe i da se gledea u letnjoj šemi..

Objavio: Bob!
Datum objave: 14.Kolovoz/Aug.2017 u 00:12
Gluposti i nelogičnosti? Baš to.

U jednom tumačenju umetničkih dela, hm, ne jeftinih filmića, nego Homera i Dostojevskog, kaže pisac ovako, otprilike:

oni su napisali sasvim realna dela, dakle, ono što bi STVARNO bilo da se desilo...

Znate, mogu ja da izmislim još moćnijeg vanzemaljca... a gde se bre izgubi onaj kloverfiled, e taj je bio...

Objavio: puppet_master
Datum objave: 14.Kolovoz/Aug.2017 u 00:34
Sviđa mi se kako, iz nekog razloga, povezuješ Dostojevskog i Life LOL(nije cinizam, zbilja si me nasmejao LOL).

Postaje mi sve čudniji forum sa tim čestim pozivanjem na umetnost LOL, aman ne možemo svi provoditi svo slobodno vreme po muzejima, nekada je zabavan i tobogan, kao što ne možemo sve vreme jesti brokoli, neka ga i burger tu i tamo, biće bogatiji život (ako ne već i zdravlji, mada je i to upitno). LOL

Poenta, i meni je podnošljiv Life, makar u najosnovnijim crtama, svakako mi je držao pažnju, što je vražije teško danas sa ovakvim filmovima. Rekoh već negde, svideo mi se dizajn vanzemaljca, i prilično mi je realistično prikazana sama stanica, podseća podosta na ISS.  Van toga, tek B film (nevezano za glumačke zvezde i budžet, "B" su priča, cilj i jezik ovog filma) nevešt klon prvog Aliena, nigde originalan, no suštinski nepretenciozan, i zbog toga nisam strog. Naravno da je krcat naivnostima, pitanje je kome to i koliko smeta, meni je sve to u duhu samog filma. Teško da su ikoga želeli da obrazuju u vanzemaljskoj biologiji, pa ni astrofizici a teško i da iko od ovoga očekuje da bude bitan ili dobar film, čak ni u žanru. Novi Alien zbilja mnogo gori (meni).

Datum objave: 14.Kolovoz/Aug.2017 u 10:34
Originalno postovano od strane puppet_master puppet_master napisao:

Sviđa mi se kako, iz nekog razloga, povezuješ Dostojevskog i Life LOL(nije cinizam, zbilja si me nasmejao LOL).

Postaje mi sve čudniji forum sa tim čestim pozivanjem na umetnost LOL, aman ne možemo svi provoditi svo slobodno vreme po muzejima, nekada je zabavan i tobogan, kao što ne možemo sve vreme jesti brokoli, neka ga i burger tu i tamo, biće bogatiji život (ako ne već i zdravlji, mada je i to upitno). LOL

Poenta, i meni je podnošljiv Life, makar u najosnovnijim crtama, svakako mi je držao pažnju, što je vražije teško danas sa ovakvim filmovima. Rekoh već negde, svideo mi se dizajn vanzemaljca, i prilično mi je realistično prikazana sama stanica, podseća podosta na ISS.  Van toga, tek B film (nevezano za glumačke zvezde i budžet, "B" su priča, cilj i jezik ovog filma) nevešt klon prvog Aliena, nigde originalan, no suštinski nepretenciozan, i zbog toga nisam strog. Naravno da je krcat naivnostima, pitanje je kome to i koliko smeta, meni je sve to u duhu samog filma. Teško da su ikoga želeli da obrazuju u vanzemaljskoj biologiji, pa ni astrofizici a teško i da iko od ovoga očekuje da bude bitan ili dobar film, čak ni u žanru. Novi Alien zbilja mnogo gori (meni).

...pa mozda bi se s tobom i slozio..ali zar nije udar na moždani centar svakog "dobronamjernog" gledatelja da mu dođe do zapletaja i slijeda misli ako mu lik TRČI kroz prostor koji je beztežinski..??
Ili grešim..to bi možda trebalo gledatelju da bude po normalo ..to je umjetnost u glupostima.

Datum objave: 14.Kolovoz/Aug.2017 u 11:01
Ne znam apsolutno išta o tome LOL Niti šta je to uopšte "dobronamerni" gledatelj (fuck, ne bih znao ni šta je zlonamerni), gde tek mogu znati šta je uopšte potrebno da bi ikome od njih dolazilo do zapetljaja i sleda misli zbog neke tamo scene koju navodiš, ne znam ni otkud je to tema. Ne sećam se ni tog dela filma, ne bih znao šta sam eto ja pomislio u tom trenu. LOL

Time ne znam ni da odgovorim na pitanje da li ti grešiš (doduše, tek to mi nije tema), pa ni šta je gledatelju normalno (ne znam ni šta je normalno, sve i da želim da komentarišem tuđe kriterijume i stanja, što, avaj, opet nije tema) a ponajmanje znam šta ti je pa sad "umetnost u glupostima". 

Vidiš valjda da pisah o sebi, mom doživljaju, gde me uopšte zanima sve to o drugima...kriterijumi gledatelja, udari na tuđe moždane centre i sve to ostalo što navodiš, otkud mi uopšte pravo da pričam o tako čemu, kako da uopšte odgovorim na tako šta. LOL

Datum objave: 14.Kolovoz/Aug.2017 u 11:12
Hvala bogu da smo se složili..niti ja razumijem tvoj text a niti ti moj ! Wink
Hajd budi mi zdrav i veseo! Big smile

Datum objave: 14.Kolovoz/Aug.2017 u 11:19
Aman, šta ćemo se slagati uopšte LOL forum ne služi tome, već (valjda) brak or some shit. LOL

Ja se tek trudio da ti odgovorim kada me lepo pitaš, no zbilja mi je sve to predaleko, na meni je da napišem šta mislim o filmu, makar deo doživljaja, i to je to a ne da vodim računa o tuđim kriterijuma, umovima, reakcijama, čitavim pojmovima koji i tako nemaju ikakve veze sa mnom, najiskrenije ne bih znao da odgovorim na tako šta, sve mislim da nemam ni pravo na tako šat. A naravno da se ne moramo slagati, pa ni razumeti.

Takođe Big smile

Datum objave: 14.Kolovoz/Aug.2017 u 11:31
Thumbs Up

Ispiši stranicu | Zatvori Prozor

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.01 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2014 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk