Prevodi || Titlovi || Преводи || Podnapisi || Subtitles
Početna strana Početna strana > SAJT I FORUM > Novosti
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Novosti u vezi TPP tema
  FAQ u vezi foruma FAQ u vezi foruma  Pretraži forum   Events   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Pravila ponašanja na forumu :: Pravila za postavljanje prevoda :: FAQ u vezi prevoda :: Voditelji foruma
Potražnja prevoda :: Obaveštenje svim NOVIM članovima !!! :: UPUTSTVO ZA PRAVLJENJE PREVODA SUBTITLE WORKSHOP

Novosti u vezi TPP tema

Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
titlovi.com View Drop Down
Approval team
Approval team

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj titlovi.com Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Novosti u vezi TPP tema
    Objavljeno: 10.Sijecanj/Jan.2017 u 23:22

Poštovani članovi, obaveštavamo vas da je zbog izrade novog sajta trenutno stopirano otvaranje novih TPP tema. To će trajati dok se ne reši pitanje njihove upotrebne vrednosti u formatu u kome su do sad bile. Ukoliko neko ipak želi da nastavi sa izradom tema, svakako da može, ali imajte na umu da možda neće moći da budu implementirane na novi sajt.

Primjer iste teme na starom sajtu za seriju:

Primjer iste teme na novom sajtu za seriju:

Primjer teme na starom sajtu za film:

primjer iste na novom sajtu za film:

Na vrh
kadetoni View Drop Down
Titlovi staff
Titlovi staff

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj kadetoni Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.Sijecanj/Jan.2017 u 23:48
Evo sad na primerima se vidi koliko je na starom uočljivije, preglednije, nije haotično i ne mora da se "ćori" kao na novom. 
I gde je link-prozor ka temi filma?

Ažurirao kadetoni - 10.Sijecanj/Jan.2017 u 23:51
Na vrh
LjubicaSP View Drop Down
Approval team
Approval team
upir translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (2) Thanks(2)   Citiraj LjubicaSP Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.Sijecanj/Jan.2017 u 00:31
Da, nažalost to je još jedna od mana novog sajta, za koji se baš ne može reći da jedva čekamo.
Očigledno je da ima mnoge i to velike nedostatke -
zaboravili ste sasvim na dokumentarce,
nema ni zvezdica za ocenjivanje,
unos novih tilova nekad i nije moguć - u šta sam se više puta uverila
fontovi su loši (šta je falilo starim?)
rubrike nepotrebno velike, loše organizovane i premalo ih je na strarnici...

Vizuelni utisak je posebna priča. Pokušajte da shvatite da je ljudima -
i nama koji nešto ovde radimo, a pogotovo običnim korisnicima -
vizuelni izgled mnogo važniji nego što mislite. Dobro poznati sajt je postao neprepoznatljiv,
počev od ružnog loga, pa sve do boja koje su blago rečeno grozne
i pravi su vizuelni šok posle prijatnih boja po kojima su Titlovi prepoznatljivi.
Zar je potrebno da odbijamo korisnike na prvi pogled? Pa nije svaka novina dobra sama po sebi.
Nisam sigurna da će se korisnici tako lako navići (da podsetim na sudbinu Podnapisa).
Trebalo je da dobijemo funkcionalniji sajt, a ne da menjamo sve što je i sada dobro.

Shvatite da je prvi utisak navažniji i da ovo nije dobro rešenje.
Bar ostavite stari kao alternativu, da svako može da izabere staro ili novo.

Na vrh
kadetoni View Drop Down
Titlovi staff
Titlovi staff

Opcije posta Opcije posta   Thanks (2) Thanks(2)   Citiraj kadetoni Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.Sijecanj/Jan.2017 u 01:01
Tako je Ljubo Thumbs Up  Trebalo bi da uvažavaju mišljenje iskusnih igrača.

Originalno postovano od strane LjubicaSP LjubicaSP napisao:

Pa nije svaka novina dobra sama po sebi.
Ako ne misle tako neka predlože i drugima promene, možda ih posluša  Coca-Cola.  LOL

Originalno postovano od strane LjubicaSP LjubicaSP napisao:

Bar ostavite stari kao alternativu, da svako može da izabere staro ili novo.
Odlična ideja!
Na vrh
drdamjan View Drop Down
Senior translator
Senior translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj drdamjan Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.Sijecanj/Jan.2017 u 01:55
slova su tanka i
nema zastavica. Unhappy
just do it!
samo uradi to! tako sam preveo u prvom filmu...
Na vrh
LjubicaSP View Drop Down
Approval team
Approval team
upir translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (3) Thanks(3)   Citiraj LjubicaSP Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.Sijecanj/Jan.2017 u 16:33
Predlažem da se organizacija rubrika bitno izmeni. Evo i zašto:

Ime autora titla je između datuma i fps. Zvezdica i zastavica su po strani, mada se odnose na autora.
Predložila sam već da se doda i status prevodioca. Mnogima je važno, iz puno razloga,
ko je autor titla jer ne mora svaki korisnik znati sve prevodioce po imenu,
a status prevodioca ipak govori nešto o tome šta možemo da očekujemo od titla.
Takođe, ne postavlja titl moderator, administrator ili app, već prevodilac.
Vratite zvezdice. Nisu savršen dokaz o kvalitetu titla, ali ipak nešto govore.
Takođe služe i kao mala nagrada i zahvalnost za uložen trud.

Takođe neorganizovano polje u kome je naslov nepotrebno velik, a poster premali.
Prvi utisak je opšte sivilo. Vizuelni utisak mnogo znači, da ne govorimo koliko
neusklađenost boja stvara probleme nama koji ovde i radimo.
Ikonicu i ime autora treba pomaći udesno, da se poveže s autorskom zvezdicom
i podacima o ostalim titlovima istog autora. Imdb i Hvala treba da zamene mesta
jer se Imdb odnosi na film, a zahvalnost se daje autoru titla ili onome ko ga je prilagodio.
Nedostaje i mogućnost da se uredi Imdb tj doda poster.
Hoće li biti pregleda po sezonama za serije i dokumentarce?

Tema je sivo na sivom. Vrlo mali poster na ogromnoj sivoj površini,
ispisanoj tankim sivim slovima. Ko će to da pročita? LOL
Tek sad vidim da su tekstovi tema na engleskom Confused
Nadam se da neće tako i ostati. Uostalom, teme su nam bile i do sada vrlo lepe.

Na vrh
skajler View Drop Down
Senior translator
Senior translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (3) Thanks(3)   Citiraj skajler Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.Sijecanj/Jan.2017 u 17:30
Ljubice, sve što si rekla apsolutno podržavam. Postojeći vizuelni identitet kao i postojeća tehnička rešenja su miljama daleko ispred ovoga što treba da nastupi. Ako izmena mora da nastupi, nadam se da nije vođena nekim rešenjima za aplikaciju onih tač telefona jer mi sve nekako liči na to. Mislim, šta fali ovome?Confused A ovaj nov dizajn izgleda (bez uvrede) kao neka verzija "tabloid časopis" sajt. Ako će još da "zaštopava" i da pokazuje navedene manjkavosti, bojim se da će mnoge zaista odvratiti od sajta. facepalm

Ažurirao skajler - 11.Sijecanj/Jan.2017 u 21:03
Na vrh
robin12345 View Drop Down
Translator
Translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj robin12345 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.Sijecanj/Jan.2017 u 18:01
Vau, trebat će vremena da se priviknem. Prvo izgleda je da je sve podebljano. Mislim front side, onda s druge strane poboljšanje je kod vizualnoga prikaza traženoga filma/serije, taj mi se dio sviđa, no naslovnica ne. Možda zato što sam navikao na staru godinama.
Na vrh
KarolinaV View Drop Down
Approval team
Approval team

Opcije posta Opcije posta   Thanks (2) Thanks(2)   Citiraj KarolinaV Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.Sijecanj/Jan.2017 u 21:29
If it ain't broke, don't fix it. Smile
Na vrh
kumek View Drop Down
Approval team
Approval team

Opcije posta Opcije posta   Thanks (2) Thanks(2)   Citiraj kumek Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.Sijecanj/Jan.2017 u 23:44
Podržavam sve što je napisla LjubicaSP.
Da ne ponavljam, stari izgled je mnogo bolji i ne treba ga menjati. Promenom nećemo mnogo dobiti, ali ćemo mnogo izgubiti, uključujući verovatno i deo članova, koji se u ovom novom neće snaći.
Na vrh
Pilipenda View Drop Down
Active member
Active member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Pilipenda Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.Sijecanj/Jan.2017 u 01:20
Promene pod firmom progresa, uvek vode nazadovanju.

Tako je sve od 1789.
„Мали човек је и на брду мален. Горостас је велик и у јами“.
Na vrh
administrator View Drop Down
Administrator
Administrator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj administrator Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.Sijecanj/Jan.2017 u 13:30

Pozdrav svima

Da se i sam izjasnim s novinama koje nam dolaze.

Molim vas sve da imate na umu da ono što sada vidite jest radna verzija novog sajta što znači da nismo još gotovi.

Svjestan sam činjenice da neke opcije fale ali su dodane i neke opcije kojih do sada nije bilo a tražene su više nego jednom :-)

Sajt koji sam ja razvijao 14 godina sada treba prebaciti na novu tehnologiju, to doista nije jednostavno i zahtjeva ogroman

angažman i trud. Jako mi je teško opisati koliko sajt ima opcija tj mogućnosti koje nisu vidljive posjetitelju a moraju se migrirati da bi radile kao iranije.

To je doista ogroman posao.

@ljubicas hvala ti na prijedlozima za organizaciju elemenata na stranici s titlovima, ja sam još zamolio cerei da nacrta kako

članovi žele taj dio.

Što se tiče tema nema razloga za zabrinutost. Svi oni koji žele i dalje dodavati teme na ovaj način mogu to raditi dok god nezvršimo novi dio za dodavanje informacija o filmovima/serijama.

Sda da bi dodali temu o nekom filmu/seriji morali ste tražiti sliku, trailer, i sve ostale informacije. U novom sajtu je to zamišljeno da bude što jednostavnije i brže.

Sada kada kreirate temu o nekom novom filmu morate paziti na font, zezati se s time uglavnom po meni dosta komplicirano. Na novom sajtu je to zamišljeno da u nekoliko klikova dobijte

sve potrebne informacije o filmuZseriji koju želite objaviti.

Usporedit ću to sa sljedećim (kako je bilo prije nekoliko godina). Prije je recimo bilo potrebno da bi se titl povezao s imdb-em moralo se ručno unositi imdb. Što je zahtjevalo od vas

da otvorite imdb nadjete o kojem se filmu radi, iskopirate imdbid i stavite ga u titl. Sada je  to tako bezbolan proces da više nitko o tome ni ne razmišlja.

Isto je tako bilo i s posterima, sada se to sve radi automatizmom i nitko o tome ne razmišlja (naravno kada sve radi :-))

Isto to pokušavam uraditi s temama na forumu, na što jednostavniji i na što brži način da možete doći do svih informacija koju su vam potrebne na jednom mjestu.

Da i taj proces bude što jednostaviji i bezbolniji.

Na kraju napominjem da se na sajtu još radi

Srdačan pozdrav
Nikola : nikola@titlovi.net
Psi laju a karavan prolazi !!!

Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosledi temu   

Pređi na drugi Forum Forumska ovlašćenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.01
Copyright ©2001-2014 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,063 sekundi.