Prevodi || Titlovi || Преводи || Podnapisi || Prijevodi
Početna strana Početna strana > SAJT I FORUM > Novosti
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Novi sajt
  FAQ u vezi foruma FAQ u vezi foruma  Pretraži forum   Events   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Pravila ponašanja na forumu :: Pravila za postavljanje prevoda :: FAQ u vezi prevoda :: Voditelji foruma
Potražnja prevoda :: Obaveštenje svim NOVIM članovima !!! :: UPUTSTVO ZA PRAVLJENJE PREVODA SUBTITLE WORKSHOP

Novi sajt

Odgovori Odgovori Stranica  <12345 28>
Korisnik
Poruka
salseros View Drop Down
member
member

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj salseros Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.Veljaca/Feb.2017 u 11:40
A gdje je link unesi svoju pretragu? I kako se mogu vidjeti zadnje dodani titlovi?
Na vrh
cersei View Drop Down
Administrator
Administrator
Puppet Master

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj cersei Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.Veljaca/Feb.2017 u 11:49
Originalno postovano od strane salseros salseros napisao:

A gdje je link unesi svoju pretragu? I kako se mogu vidjeti zadnje dodani titlovi?

klikom na žuto

Na vrh
Zen View Drop Down
Junior translator
Junior translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj Zen Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.Veljaca/Feb.2017 u 11:50
Meni se dopada. Dobro je, trebaće malo vremena da se priviknemo.   valkanela
Na vrh
danko-vasiljevic View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj danko-vasiljevic Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.Veljaca/Feb.2017 u 11:51
Dalje, problem je i ranije bio sa pretragom a i sada postoji. 
Pravi je trenutak da se ubaci neki poboljšas search engine, koji bi dao rezultate koji ne moraju "baš u slovo da se poklapaju".
Na primer.

Nijedan od sledećih upita neće vas odvesti na seriju "The grand tour"

The grand tour 2016
The grand tour (2016)
The gran tour
The grandtour
The gran dour new
The grand tou
The GT
The grand toure
The grande tour

Prva dva slučaja su posebno problematična, baš zato što se kao odgovor na upit - "The grand tour", dobije stranica: "The grand tour (2016) prevodi"

Sem toga postoje i problemi sa prepoznavanjem znakova interpunkcije, spejsovima, specifičnim slovima, AKA nazivima i sl.

Možda je sada vreme da se to ispravi.
Možda grešim...
Na vrh
mauroe View Drop Down
Uploader
Uploader

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj mauroe Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.Veljaca/Feb.2017 u 11:51
Sajt izgleda moderno, ali treba dosta peglanja. Bilo bi odlično da kad netko uđe na sajt odmah dobije listu titlova kao i prije, a sekundarna opcija da bude razgledavanje ostalih tema "za čitanje i discovery".

Ali jedan veliki bug je, za ljude koji uplodaju titlove, što ne radi prva stvaka kod uploada. Kada ti sajt ponudi seriju ili film koji za koji radiš upload. Nema ni sugestija niti se išta dešava kada se klikne na "Search IMDB"
Na vrh
NikolaJe View Drop Down
Master translator
Master translator
Ćino

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj NikolaJe Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.Veljaca/Feb.2017 u 11:52
Počinjem bolje da shvatam sajt nego članove koji postavljaju komentare. LOL
Ne razumem kakve datume tražite.

http://i.imgur.com/2d4Bl5m.png

Ažurirao NikolaJe - 03.Veljaca/Feb.2017 u 11:58
Na vrh
stipest View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj stipest Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.Veljaca/Feb.2017 u 11:53
Ovako na prvi dojam. Mislim da bi trebalo biti jednostavnije pretraživanje samo za serije. 
Ne može se uće u komentare sa naslovne stranice. 
Na vrh
danko-vasiljevic View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj danko-vasiljevic Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.Veljaca/Feb.2017 u 11:55
Sajt je previše film-sarija-orjentisan, a trebao bi da bude titl-orjentisan.
Stvarno ne znam zasto bi se ovde uopšte trebali pojavljivati filmovi bez titlova.
Već imamo IMDB.

Lepo bi bilo da može da se vidi lista - najnovijih titlova sa ocenama.

Na vrh
cersei View Drop Down
Administrator
Administrator
Puppet Master

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj cersei Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.Veljaca/Feb.2017 u 12:01
a  što ce tiče dokumentarnih ja ih ne bi svrstavala  doku filmovi ili serije, iz  jednog razloga kojeg ću probat pojasnit.

Većina ih nema imdb kao prvo, nema poster(radimo ih sami) ni išta na netu,  a ima ih hrpa: wild arfica, wild ovo, wild ono što bi u biti bilo kao serijali ali nisu specificirani točno tako, i većina i je u nas kao doku film nazvana i postavljena, a zapravo spada u neki wild ili drugi serijal. Tako da dokumentarni treba da bude jedna rubrika posebna neovisno filmovima ili serijama.
Na vrh
mirjanav View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj mirjanav Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.Veljaca/Feb.2017 u 12:02
Može li postojati mogućnost sortiranja  titlova po datumu postavljanja titla na sajt, kao što je bilo ranije. Možda i postoji ta opcija ali je ja nisam otkrila.
Pozdrav mirjanav
Manja
Na vrh
padova View Drop Down
Translator
Translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj padova Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.Veljaca/Feb.2017 u 12:04
12.00h  Ne radi pretraga, titlovi nedostupni, server error. Jel to samo kod mene? :)
Na vrh
payutti View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj payutti Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.Veljaca/Feb.2017 u 12:04
Imam jedno pitanje. Kad me ljudi generalno lajkuju, ranije sam mogao da vidim ko me poslednji lajkovao ( pa mu uglavnom uzvratim zahvalu ) a sada je to poredjano po abecednom redu, pa više nemam tu mogućnost da vidim ko me je zadnji lajkovao. Da li može to nekako da se ispravi?
Takodje, više mi se ne pojavljuje poruka da imam novu pruku u inboxu,nego moram da idem na moj profil, da vidim da li je nešto stiglo.

Na vrh
mauroe View Drop Down
Uploader
Uploader

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj mauroe Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.Veljaca/Feb.2017 u 12:05
Da se nadovežem na svoj prijašnji post. Vidim dosta ljudi komentira izgled i funkcionalnost sajta sa perspektive "usera" koji je došao pogledati da li ima novih titlova.

Stavio bio kratko samo perspektivu uploadera:
Ja sam pred 10 min postavio jednu WEB-DL sinkronizaciju. Imao sam problema kod uploada jer (kako sam bio naveo u prijašnjem postu) ne radi prva stavka gdje sistem skuži koji film ili seriju postavljaš - onaj IMDB search.
Uspio sam to napraviti ručno i zavaršio upload. Međutim sad par greški.
Na glavnom sajtu se prijevod ne vidi kao novo dodani, uopće ga nema. Dok kada idem na svoje sve postavljene titlove tamo je prikazan.

Drugi bug je taj što kada sad klikem na ime serije (koji sam bio morao ručno uvesti) ne ide mi na tu seriju i sve njene prijevode nego piše nešto u smislu - nemam tu seriju u našoj bazi.
Dok klikom na to isto ime serije, ali starije epizode - odmah skoči u seriju gdje se nalaze svi prijevodi.

Eto samo mali update sa perspektive nekoga tko radi upload.

Da li itko ima istih problema?

Ažurirao mauroe - 03.Veljaca/Feb.2017 u 12:08
Na vrh
MajaG72 View Drop Down
Senior translator
Senior translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj MajaG72 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.Veljaca/Feb.2017 u 12:05
Meni se sve prilično dopada i može da prođe,
samo ako je moguće promeniti font slova,
koja mi se čine nekako "čupava", bar na mom ekranu.
Kao da su upravo ustala iz kreveta. :D
Na vrh
mauroe View Drop Down
Uploader
Uploader

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj mauroe Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.Veljaca/Feb.2017 u 12:07
Originalno postovano od strane padova padova napisao:

12.00h  Ne radi pretraga, titlovi nedostupni, server error. Jel to samo kod mene? :)

Isto kod mene. Baš pišem o tome ovdje.
Na vrh
osman2510 View Drop Down
Translator
Translator
Kukuruz kokičar iliti Deadpools Ass

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj osman2510 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.Veljaca/Feb.2017 u 12:20
Originalno postovano od strane Sveti-Sava Sveti-Sava napisao:

Dve pohvale, milion zamerki....

Svaka čast onima koji su se upustili u redizajniranje stranice, to je ogroman i odgovoran posao.

Oni koji imaju zamerki će za koji mesec biti toliko "ušetani" u sistem rada stranice, da će i zaboraviti kako je stara izgledala.....

Sretno sa radom

Hvala!

Zato sam ja tako dobro *ušetan" u podnapišiće
da godinama više ne idem na taj sajt i ne postavljam titlove.Ouch
لا إله إلا الله محمد رسول ا
Na vrh
MARIN88 View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj MARIN88 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.Veljaca/Feb.2017 u 12:21
Baš lipo izgleda, svaka čast majsorima! cestitamo
Na vrh
administrator View Drop Down
Administrator
Administrator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj administrator Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.Veljaca/Feb.2017 u 12:21
Slažem se da je ovo sajt sa titlovima i možda se ljudima čini da je bez veze imati opise filmova iserija i informacije o istima kada se ima imdb. No masa ljudi nezna engleski jezik i želi sigurno nešto pročitati  i možda saznati nešto o nekom filmu/seriji a gdje je to bolje nego od ljudi koji su uložili toliko truda da nešto prevedu.

Što se tiče ptretrage ona je dosta i sada kompleksna i mjenjaje jednog uvjeta mjenja msau drugih. Unutar pretrage se nalazi više "razina" pretragi.

Npr ako se u tražilicu za titlove upiše pojma 24 baza će naći naslove koji sadržavaju riječ 24 i prikazati rezultate. No medjutim ako se unese kriva riječ tipa 2a4 prvi tip pretrage neće vratiti ništa te se pali tzv proximity tj probability Search zasnovan na tzv  Jaro Winkler algoritmu koji traži jednostavno rečeno traži razmještaj slova u odnosu na postojeća.  Izmedju ove dvije pretrage postoji još jedna pretraga a to je built in full text Search koji traži riječi blizu riječi. Npr ako se u tražilicu upiše lord of the rings on će pokušati naći naslove koji u svom tekstu imaju riječi lord blizu of blizu the blizu riječi rings.

Uglavnom nije lako i recim kada nešto mjenjamo jedan se slučaj riješi no onda neki koji nije bio problematičan postaje. To je ono ugasimo vatru u kuhinji a ona se upali u kupatilu. jAli kako god kkreneš negdje gori i pretraga se ne ponaša kako bi mi htjeli il očekivali. Budimo realni najbolje bi bilo kada bi Search znao što želimo :-)

Mislim da je sajt OK, zapravo super, da ima mjesta za poboljšanja definitivno ima.

Što se tiče "bacanja" titlova u drugi plan. To jednostavno nije istina jer kada se ode na naslovnu stranicu http://titlovi.com i počne pisati u pretragu dobit će se rezultati pretrage koji su se i ranie dobivali. Većina ljudi njih 99% je tako radilo. A ššto se tiče onih 1% koji žele vidjet i koji su zadnji dodani titlovi čeka ih jedan težak korak a to je kada dodju na http://titlovi.com klik na titlovi i opa eto istog :-)

Isprika ako sam što zaboravio ali nespavam danima
Srdačan pozdrav
Nikola : nikola@titlovi.net
Psi laju a karavan prolazi !!!

Na vrh
cersei View Drop Down
Administrator
Administrator
Puppet Master

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj cersei Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.Veljaca/Feb.2017 u 12:24
što se tice pretrage po datumu ima je naravno i odmah je prva,  jedina stvar u pretragu koju treba promjeniti je ovo, dali želite filmove, serije ili ovu crticu tj. sve i samo se dolje potvrdi i to je to.

Na vrh
LjubicaSP View Drop Down
Approval team
Approval team
upir translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj LjubicaSP Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.Veljaca/Feb.2017 u 12:27
I meni je postavljanje titlova blago rečeno otežano.
Probala sam sa titlom koji sam bez problema postavila na starom sajtu

BBC The Last Explorers

Ne prihvata ni taj naslov, ni samo The Last Explorers,

već samo bbc The Last Explorers Confused

Da i ne govorim o Through the Wormhole uopšte ne prihvata naslov, a do sada sam postavila 6 sezona.

Jednostavno ne radi. Do sada smo imali i da se, kad se počne sa unošenjem naslova,

odmah pojavi lista onoga što smo već postavljali i to je olakšavalo posao.

To istina nije najvažnije, ali ja preko novog sajta nisam uspela da postavim skoro ništa,

a nije da ne umem posle više od 500 titlova.

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 28>
  Prosledi temu   

Pređi na drugi Forum Forumska ovlašćenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.01
Copyright ©2001-2014 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,125 sekundi.