Prevodi || Titlovi || Преводи || Podnapisi || Prijevodi
Početna strana Početna strana > SAJT I FORUM > Novosti > Projekti
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Napredna pretraga (konačno)
  FAQ u vezi foruma FAQ u vezi foruma  Pretraži forum   Events   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Pravila ponašanja na forumu :: Pravila za postavljanje prevoda :: FAQ u vezi prevoda :: Voditelji foruma
Potražnja prevoda :: Obaveštenje svim NOVIM članovima !!! :: UPUTSTVO ZA PRAVLJENJE PREVODA SUBTITLE WORKSHOP

Napredna pretraga (konačno)

Odgovori Odgovori Stranica  123 6>
Korisnik
Poruka
darije View Drop Down
Administrator
Administrator
Infernal Affairs

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj darije Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Napredna pretraga (konačno)
    Objavljeno: 06.Studeni/Nov.2012 u 14:43
E pa dragi moji i drage moje, kucno je i taj čas. LOL
Šalu na stranu, radilo se koliko se znalo i koliko su mogućnosti dozvoljavale i došlo se do nečega. Sad, da li valja ili se može poboljšati, procenićete i sami i dati svoje predloge i ideje. Potrudićemo se da svako poboljšanje bude implemetirano, naravno ako tehničke mogućnosti to dozvoljavaju.
Ovo je za sada probna faza i molio bih vas da isprobate mogućnosti i iznesete mišljenje, primedbe...

http://titlovi.com/search.aspx

Napomenuo bih da će svakako postojati mogućnost pretrage SAMO po uploader-u, što sad, čini mi se, ne radi.

Srećno nam bilo... Wink

EDIT:

Ovo su realni predlozi / problemi:

1.
Originalno postovano od strane srkis srkis napisao:

A šta ćemo sa W. (2008) http://www.imdb.com/title/tt1175491/? Tu, po zvaničnom IMDb nazivu, mašina nije našla NIŠTA
Sređeno.

2.
Originalno postovano od strane LEMONZOO LEMONZOO napisao:

Može li se ubaciti da se jezik može štiklirati. Ako želim tražiti hrvatski-bosanski-srpski titl, da ne moram 3 puta?
Sređeno.

3.
Originalno postovano od strane bobiska bobiska napisao:

Meni najviše smeta što i dalje ne radi s Operom, a najčudnije je što se desi da nekada radi, a nekada ne, dok sa Firefoxom radi uredno.Tako je na više računara, sa sedmicom i xp-om. Upiše prva 3 slova u polje za naziv filma i blokada cele strane.
Testirano i testirano i testirano... i verujem sređeno i za Operu.

4.

Posle prvog upita, pri pokušaju ponovnog unosa upita, nestane polje za naziv filma. Lepo, nema ga! Pojavi se posle BACK dugmeta. Sve ovo na IE8.
Testirano i testirano i testirano... i verujem sređeno i za IE.

5.
Originalno postovano od strane CSInvestigator CSInvestigator napisao:

Izašlo mi je obaveštenje:
"Žao nam je ali nismo pronašli niti jedan titl za pojam Skyfall. Tvoj upit je spremljen, tko zna ako je populaarna možda uskoro bude i preveden. U međuvremenu probaj promjeniti pojam za pretraživanje ili koristi opciju listanja titlova po slovima."

Super je što ovako nešto izlazi, samo bih ja malo izmenila to obaveštenje... Prvo što vidim neke slovne i gramatičke greške (sigurno je kucano na brzinu), a drugo - možda ne bi bilo loše da u obaveštenju piše napomena da trenutno nema prevoda, ali da provere da li ga je neko najavio na linku iznad - "Titlovi koji će uskoro pojaviti"... Uglavnom, mislim da je obaveštenje jako bitno i da treba poraditi na njemu...

Dalje, kada odradim pretragu za neku seriju (unesem Naslov, Tip pretrage - TV Show i Sezonu - 1) dobijem fino rezultate... Međutim, ako sad npr. hoću da smanjim rezultate unošenjem broja epizode, to ne mogu pošto su Opcije - Sezona i Epizode "zaključane", dok sve ostale mogu da se koriste za dalje filtriranje... Ako hoću da filtriram rezultate moram da se vratim na back koji mi poništi pretragu, odnosno upiše prethodni film koji sam tražila, pa moram sve ispočetka da ukucavam...
Sređeno.

Ažurirao darije - 07.Prosinac/Dec.2012 u 15:42
Na vrh
realpetko View Drop Down
Senior translator
Senior translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj realpetko Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.Studeni/Nov.2012 u 15:08
Fino Clap
Na vrh
LEMONZOO View Drop Down
Active member
Active member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj LEMONZOO Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.Studeni/Nov.2012 u 15:14
Da odmah popljujem, nema ta opcija na početnoj strani. Osim toga, vidim da ima sve bitnije parametreClap.

Može li se ubaciti da se jezik može štiklirati. Ako želim tražiti hrvatski-bosanski-srpski titl, da ne moram 3 puta?

Ažurirao LEMONZOO - 06.Studeni/Nov.2012 u 15:14
Na vrh
srkis View Drop Down
Senior translator
Senior translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj srkis Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.Studeni/Nov.2012 u 15:40
Nisam impresioniran... Zašto? Pa, pretraga treba da bude tipa one na onom sajtu gde je Kvrle neka faca... Ovo je samo ovlaš prešminkana već postojeća. Pa kad ja, na primer, tražim prevod za The Mission (1986) http://www.imdb.com/title/tt0091530/, da ne dobijem 8 stranica rezultata. Malo lakši slučaj, Bella (2006) http://www.imdb.com/title/tt0482463/, "samo" 3 stranice. Naravno, sve sa uključenom opcijom "Movie only".

A šta ćemo, tek, sa W. (2008) http://www.imdb.com/title/tt1175491/? Tu, po zvaničnom IMDb nazivu, mašina nije našla NIŠTA (btw. ima 15 titlova za taj film, doduše sem jednog ostali ničemu i ne vrede).

Itd, itd. Sorry, džaba ste krečili.
Моја господо, бољи и виши пођоше бољијема и вишијема, а ја једва вас допадох!
Na vrh
jafforidza View Drop Down
Moderator
Moderator
YT insider

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj jafforidza Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.Studeni/Nov.2012 u 17:33
Da može bolje, uvek može bolje. Ali da je samo prešminkano i to ovlaš LOL ne bih se složio.
Evo i konkretnih primera:

1. The Mission (1986) - bolje 13 titlova nego 8 stranica Wink
2. Bella (2006) - bolje 3 titla nego 3 stranice Wink

Ažurirao jafforidza - 06.Studeni/Nov.2012 u 17:49
I hope for nothing, I fear nothing, I am free.
Na vrh
srkis View Drop Down
Senior translator
Senior translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj srkis Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.Studeni/Nov.2012 u 18:16
Ja, koristeći onaj Darijev link, dobih sve navedene stranice rezultata, a kako ti dobi tako malo... Da, to jeste unapređenje, 13 titlova umesto 8 stranica, itd.
Na vrh
Salvador View Drop Down
Uploader
Uploader
Vlad Tepeš aka Vlad Nabijač

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Salvador Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.Studeni/Nov.2012 u 18:22
Meni isto pokazuje ko i jafforidzi.Smile
Ja sam zadovoljan pretraživanjemClap
Na vrh
jafforidza View Drop Down
Moderator
Moderator
YT insider

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj jafforidza Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.Studeni/Nov.2012 u 18:27

Ja, koristeći onaj Darijev link, dobih sve navedene stranice rezultata, a kako ti dobi tako malo... Da, to jeste unapređenje, 13 titlova umesto 8 stranica, itd.

Upišeš naziv i uneseš godinu filma.
I hope for nothing, I fear nothing, I am free.
Na vrh
srkis View Drop Down
Senior translator
Senior translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj srkis Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.Studeni/Nov.2012 u 18:34
Aaaaa... Moje izvinjenje...
Na vrh
bobiska View Drop Down
Translator
Translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj bobiska Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.Studeni/Nov.2012 u 19:49
Najveći promašaj je što nema napredne pretrage na naslovnoj strani, ali verujem da je to posledica test faze. Meni najviše smeta što i dalje ne radi s Operom, a najčudnije je što se desi da nekada radi, a nekada ne, dok sa Firefoxom radi uredno.Tako je na više računara, sa sedmicom i xp-om. Upiše prva 3 slova u polje za naziv filma i blokada cele strane. Onda otvaram smrdljivi FF samo zbog toga.
Na vrh
icemaher View Drop Down
Administrator
Administrator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj icemaher Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.Studeni/Nov.2012 u 20:25
Mislim i verujem da ce biti link na samu naslovnu stranicu na kojeg cemo izabrati naprednu pretragu.Wink

Na vrh
darije View Drop Down
Administrator
Administrator
Infernal Affairs

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj darije Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.Studeni/Nov.2012 u 21:43
Naravno da će biti na prvoj strani, ljudi, pobogu!!!!! Pa zar je i to trebalo da napišem!!!???

Ovo je samo mala, interna proba, da vidimo gde, šta, kako, popravimo nešto...
@srkis: cccccc....
Na vrh
JoxerTM View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj JoxerTM Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.Studeni/Nov.2012 u 21:49
Ovo je predobro.
Svaka čast.

Nema veze što nije na početnoj stranici - ko ne čita forum i ne zna da ovo postoji, nismo mu mi krivi! ;)
Na vrh
darije View Drop Down
Administrator
Administrator
Infernal Affairs

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj darije Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.Studeni/Nov.2012 u 21:56
AMAN!
POSTOVAO SAM LINK SAMO DA ISPROBATE.
U ZAVISNOSTI OD TOGA ŠTA SE TREBA DORAĐIVATI, ZAVISIĆE BROJ SEKUNDI, MINUTA, SATI, DANA, MESECI, GODINA ZA KOLIKO ĆE SE KAO NORMALNA OPCIJA "NAPREDNA PRETRAGA" NAĆI NA POČETNOJ STRANI!!!!

Ažurirao darije - 06.Studeni/Nov.2012 u 21:56
Na vrh
LEMONZOO View Drop Down
Active member
Active member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj LEMONZOO Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.Studeni/Nov.2012 u 22:08
Mislim da je se Joxer zezao.
Na vrh
darije View Drop Down
Administrator
Administrator
Infernal Affairs

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj darije Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.Studeni/Nov.2012 u 22:25
Nadajmo se...
Na vrh
Mandarinan View Drop Down
Translator
Translator
Bucko vitaminac aka Dežurni Dušebrižnik

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Mandarinan Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.Studeni/Nov.2012 u 22:32
Originalno postovano od strane darije darije napisao:

Nadajmo se...

Darije, a hoće li ovo biti na glavnoj strani?LOL
Solitary trees, if they grow at all, grow strong.
Na vrh
LEMONZOO View Drop Down
Active member
Active member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj LEMONZOO Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.Studeni/Nov.2012 u 22:39
Kako sam se slatko nasmijao nedavno, kad je neko hakirao na glavnu stranicu i popljuvao administratore.Evil Smile
Na vrh
srkis View Drop Down
Senior translator
Senior translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj srkis Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.Studeni/Nov.2012 u 22:40
Originalno postovano od strane darije darije napisao:

@srkis: cccccc....

Slušaj, Šefe, pa je l' sam ja treb'o da gatam u kom formatu treba uneti upit?

Formati:
1. ime filma - sve k'o i do sad
2. ime filma godina proizvodnje - 'vako šljaka
3. ime filma (godina proizvodnje) - ovako ne šljaka uopšte

I šta ćemo ko ne zna godinu proizvodnje? Znači, prvo na IMDb?

Dalje, posle prvog upita, pri pokušaju ponovnog unosa upita, nestane polje za naziv filma. Lepo, nema ga! Pojavi se posle BACK dugmeta. Sve ovo na IE8.

Zadržavam prvobitan utisak: nisam impresioniran, mada jeste bolje.
Na vrh
Kneginja View Drop Down
Administrator
Administrator
Sto me ne ubije... ide u moje memoare.

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Kneginja Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.Studeni/Nov.2012 u 22:56

Originalno postovano od strane LEMONZOO LEMONZOO napisao:

Kako sam se slatko nasmijao nedavno, kad je neko hakirao na glavnu stranicu i popljuvao administratore.Evil Smile

Od nekoga ko kuka oko losih titlova i prituzuje se, iznenadjujuce je da se nasladjujes time
kad clan koji postavlja lose titlove hackuje stranicu i time pljuje po administraciji koja mu je odbila te titlove.

Sto me ne ubije... ide u moje memoare.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 6>
  Prosledi temu   

Pređi na drugi Forum Forumska ovlašćenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.01
Copyright ©2001-2014 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,297 sekundi.