Prevodi || Titlovi || Преводи || Podnapisi || Prijevodi
Početna strana Početna strana > Filmovi i serije > Filmovi i serije
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Na repertoar ove nedelje (21.07-28.07): Le professionnel AKA The Professional (1981)
  FAQ u vezi foruma FAQ u vezi foruma  Pretraži forum   Events   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Pravila ponašanja na forumu :: Pravila za postavljanje prevoda :: FAQ u vezi prevoda :: Voditelji foruma
Potražnja prevoda :: Obaveštenje svim NOVIM članovima !!! :: UPUTSTVO ZA PRAVLJENJE PREVODA SUBTITLE WORKSHOP

Na repertoar ove nedelje (21.07-28.07): Le professionnel AKA The Professional (1981)

Odgovori Odgovori Stranica  <1 434445
Korisnik
Poruka
NaEdenCovekBratMu View Drop Down
Moderator
Moderator
Eden

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj NaEdenCovekBratMu Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.Srpanj/Jul.2017 u 02:13
Fali još Bojanina ocena da kompletiramo prosečnu ocenu Perfect Strangers. Smile
Ja, lično i personalno.
Na vrh
Alreadydead View Drop Down
Titlovi staff
Titlovi staff

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj Alreadydead Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.Srpanj/Jul.2017 u 17:53
Odgledao sam aftershock. Komentar na stranici filma. Ocena: 8/10
Na vrh
bojanadj View Drop Down
Senior translator
Senior translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj bojanadj Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.Srpanj/Jul.2017 u 09:21
Originalno postovano od strane NaEdenCovekBratMu NaEdenCovekBratMu napisao:

Nosiću žuti još dan-dva, ali konačno sam tu i imaću više vremena za igranje. Wink
Life isn't about waiting for the storm to pass; it's about learning to dance in the rain...

Na vrh
Srecko Delibasic View Drop Down
Translator
Translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Srecko Delibasic Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.Srpanj/Jul.2017 u 03:09
Originalno postovano od strane bojanadj bojanadj napisao:

Originalno postovano od strane NaEdenCovekBratMu NaEdenCovekBratMu napisao:

Nosiću žuti još dan-dva, ali konačno sam tu i imaću više vremena za igranje. Wink

Ajde, Bojoooo! Navijamo za tebe ClapClapClapCoolApprove
Na vrh
bojanadj View Drop Down
Senior translator
Senior translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj bojanadj Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.Srpanj/Jul.2017 u 09:15
Navijate da i dalje nosim žuti ili da se igram? LOL

Elem, pogledala sam Potpune strance i ne znam kako da ga ocenim.Smile S jedne strane, dopadaju mi se filmovi o grupi ljudi u malom prostoru, s nekom zanimljivom igrom/ pričom. S te strane, ovaj film je ispunio sva moja očekivanja. Ima odličan ritam, napet je, odlična gluma, dijalozi... Prosto me iznenadilo koliko mi je bilo zanimljivo i dobro. Imajući to u vidu,  ocena klacka između 8 i 9, ALI druga strana me užasno svrbi.
Možda sam prevelik idealista, možda živim u svetu snova, možda mi je naivnost drugo ime, ali ne mogu da prihvatim i svarim njihove tajne u datom obimu. E sad, da me pogrešno ne shvatite. Naivna sam, ali ne i glupa.LOL Znam da sve to što smo videli u filmu postoji, da se sve to dešava svakodnevno, ALI mi je prosto nepojmljivo da najbolji prijatelji, koji su odrastali zajedno, koji igraju fudbal zajedno, koji su u neprekidnom kontaktu, jedni od drugih uspevaju sve to da sakriju. Naime, čuvena je da "partner uvek poslednji sazna", ali za tim stolom niko ništa ili skoro niko skoro ništa nije znao, što meni ne pije vodu (svi su znali samo za terapiju, što i nije neka tajna). Najbolji prijatelji, klan u koji se svaka devojka plaši da uđe, a jedan spava sa ženom drugog. Najbolji prijatelji, odrasli zajedno, a ne možeš s njima podeliti istinu o nesreći i skinuti s grudi teret koji ti razara porodicu. Najbolji, nerazdvojni prijatelji, a ne možeš s njima podeliti svoje nedoumice oko seksualne orjentacije. Najbolji prijatelji, odrasli zajedno, a ne vide da ti se život raspada i ne pokušavaju ti pomoći. Kao što rekoh, možda ja idealizujem prijateljstvo ili živim u nekom veoma retkom i specifičnom okruženju, ali meni u priči ne štima ili data slika njihovog prijateljstva ili razmera/težina tajni. Jednostavno mi taj deo nije dobro uklopljen i toliko me svrbi da mi ruši kompletan utisak o filmu. I nemoj sad da mi neko kaže kako je i to jedna od obrađenih, ako ne i centralna tema. LOL Možda je neka glavna poenta/ slika filma da u današnjem vremenu ništa više nije sveto i da je SVE- i brak i roditeljstvo i prijateljstvo i ljubav i seks - apsolutno sve samo gluma i predstava za druge, ali sve i da je tako, zadržavam pravo da mi se to ne sviđa i da kažem da se ne slažem s tim.LOL S obzirom koliko me ova druga strana svrbi, nek bude 7,5/10 od mene. Dala bih 8, ali mnogo su me uvredili stavom "da je sve laž i da nikom ništa sveto nije". I nek budu srećni što im još nisam smanjila ocenu. LOLLOLLOL

Life isn't about waiting for the storm to pass; it's about learning to dance in the rain...

Na vrh
yolix83 View Drop Down
Translator
Translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj yolix83 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20.Srpanj/Jul.2017 u 11:55
Pogledao ovaj Aftershock. Ok je film samo iskreno nisam baš fan ovakvih filmova zato što nekako imam utisak da igraju na siguricu. Kao kad neki domaći komičar zbija šale na račun političara. Kod nas niko ne voli političare, pa je to onako na siguricu. Tako i ovakvi filmovi igraju na emociju s kojom se lako povežemo, svi imamo majku, porodicu... Loše su uradili ključan dio filma na kome se čitava radnja gradi, onaj momenat kad su spašavali ili brata ili sestru. Oni kao da su pali s Marsa pa pitaju majku da odabere jedno dijete. Još su u fazonu, odošmo mi spašavat druge, ko te j*** ako se ne možeš da odlučiš. To je baš onako mrljavo urađeno. Imao sam i za neke druge dijaloge takav utisak ali mislim da je više do titla, jer dok onaj na engleski prevede i prilagodi, pa onda neko naš prevede taj titl i prilagodi mislim da se dosta izgubi.
Uglavnom ok film i pustio sam čak i suzu na kraju ali je to na papansku foru kao što sam objasnio. Ono pacerski, sapuničarski. Nisam imao izbora, razumite me. Tongue  Eto neka bude 6/10 od mene.
There are two kinds of spurs, my friend. Those that come in by the door; those that come in by the window.
Na vrh
kadetoni View Drop Down
Titlovi staff
Titlovi staff

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj kadetoni Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20.Srpanj/Jul.2017 u 23:14
Ljudi i Edene    LOL  
neće me biti do 8. avgusta, razvlačite, odugovlačite  tako da se izvučem samo sa žutim kartonima, a ja ću vas brzo stići.    Wink

Na vrh
puppet_master View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj puppet_master Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20.Srpanj/Jul.2017 u 23:20
Oš te menjam? Jedan krug tj, ne nužno da pišem u tvoje ime LOL nego to mesto da popunim zbog glasova and stuff. Smile
Na vrh
Hogar Strašni View Drop Down
Translator
Translator
Sujo Veličanstveni

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Hogar Strašni Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20.Srpanj/Jul.2017 u 23:23
Originalno postovano od strane kadetoni kadetoni napisao:

Ljudi i Edene    LOL  
neće me biti do 8. avgusta, razvlačite, odugovlačite  tako da se izvučem samo sa žutim kartonima, a ja ću vas brzo stići.    Wink

Ni mene od sledeće nedelje nema do 8. avgusta, tako da nećeš biti jedini crven.LOL
Sustići ćemo ih posle brzim tempom gledanja. Taman ulećemo na poslednji predlog. Šta je tri-četiri filma u jednoj sedmici.

Ažurirao Hogar Strašni - 20.Srpanj/Jul.2017 u 23:24
As you journey through life take a minute every now and then to give a thought for the other fellow. He could be plotting something.
Na vrh
aca1 View Drop Down
Translator
Translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj aca1 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.Srpanj/Jul.2017 u 11:28
Nema uticaja na sudiju, Eden je strog ali pravican ...koliko vidim bice ovde posla za obezbedjenje, jer bice dosta nezadovoljnih

Pogledao sam ovo kinesko cudo, verovatno njihov film za poduzanje morala i svesti njihovog drustva. Neki ekvivalent bi bio nas: "Boj na Kosovu" salim se, mrzim ovakve filmove katasrofe, pogotovo jedne nacije a ni nemam pojma da li je sve ovo zasnovano na istinitim stvarima. Zato je bolje praviti dokumentarce, pa ko voli nek' gleda itd
Melodramski momenti su prisutni sve vreme a sentimentalni efekti se prelivaju i vode ka nekom nacionalnom patriotizmu, usiljeno i nasminkano. 6/10
Love is the morning and the evening star
Na vrh
bojanadj View Drop Down
Senior translator
Senior translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj bojanadj Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.Srpanj/Jul.2017 u 11:51
Hoćete da napravimo pauzu do septembra, dok se svi izredamo sa godišnjim odmorima?

Bilo sad, bilo u septembru,Smile moj predlog je naređenje od muža LOL  S obzirom da volim Leona profesionalca, dobila sam veliki minus što nisam pogledala verziju sa Belmondom. Zato od mene kao predlog ide Le professionnel aka The Professional (1981)

Na vrh
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj puppet_master Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.Srpanj/Jul.2017 u 11:58
Nisu ta dva filma povezana baš, osim što su oba dela Francuza Smile Btw čudi me to što ga nisi gledala, prikazivan je često na televiziji kada smo bili klinci (kada sam ja bio dete tačnije LOL)

Sjajan Morikone tu

zbog spoilera u prvom, radije pustite drugi klip Smile

Ažurirao puppet_master - 21.Srpanj/Jul.2017 u 12:06
Na vrh
yolix83 View Drop Down
Translator
Translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj yolix83 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.Srpanj/Jul.2017 u 13:17
Pa je li se tvrdi da je Leon rimejk ili šta? Ja sam gledao obadva, nikakve sličnosti osim naslova nemaju.
There are two kinds of spurs, my friend. Those that come in by the door; those that come in by the window.
Na vrh
subrianca View Drop Down
Titlovi staff
Titlovi staff

Upir

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj subrianca Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.Srpanj/Jul.2017 u 13:19
Ta dva filma nemaju veze, Leon je Leon.

Rađe tisuću godina admin neg sedam dana mod.
Na vrh
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj puppet_master Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.Srpanj/Jul.2017 u 13:20
Originalno postovano od strane yolix83 yolix83 napisao:

Pa je li se tvrdi da je Leon rimejk ili šta? Ja sam gledao obadva, nikakve sličnosti osim naslova nemaju.

Jok, tek je Bojana napisala to tako da može da zazvuči kao da je Leon rimejk filma sa Belmondom, što nije slučaj. Ne verujem da joj je to bila namera, ionako lepo reče da ga nije ni gledala, a ja tek usputno dodao šta već dodao. Smile

Ažurirao puppet_master - 21.Srpanj/Jul.2017 u 13:20
Na vrh
Hogar Strašni View Drop Down
Translator
Translator
Sujo Veličanstveni

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Hogar Strašni Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.Srpanj/Jul.2017 u 13:57
Originalno postovano od strane bojanadj bojanadj napisao:

Hoćete da napravimo pauzu do septembra, dok se svi izredamo sa godišnjim odmorima?
Što se mene tiče, ne mora pauza. Malo je i bez veze usred kruga da je pravimo. Možda neko i u septembru planira na odmor.LOL

Ja ću sad za vikend stući i Kineze i tvoj predlog, i onda kasnim dva filma (od čega drugi treba da bude mojLOL), pa ću da ih nadoknadim taman kad stignem. Nije crveni kraj igre, kao što Eden više puta naglasi.

As you journey through life take a minute every now and then to give a thought for the other fellow. He could be plotting something.
Na vrh
NaEdenCovekBratMu View Drop Down
Moderator
Moderator
Eden

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj NaEdenCovekBratMu Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.Srpanj/Jul.2017 u 19:31
 za Toni, Hogar, Bojana i Srećko za kineski Aftershock.

Rok za Profesionalca je do 28.07.2017.

Kao što reće Hogar, možete se vratiti u igru i posle crvenog kartona.

Perfect Strangers je stigao na 7. mesto naše liste sa ocenom 7,71. Smile

Ažurirao NaEdenCovekBratMu - 22.Srpanj/Jul.2017 u 19:35
Ja, lično i personalno.
Na vrh
Alreadydead View Drop Down
Titlovi staff
Titlovi staff

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Alreadydead Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 1 hour 29 minuta , u 11:11
Odgledao sam Profesionalca. Ne lezi mi nesto taj film. Nije mi nesto drzao paznju, prica mi je nekako povrsna. Sta znam, nije los film ali mi se nije nesto svideo. Ocena: 6/10
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 434445
  Prosledi temu   

Pređi na drugi Forum Forumska ovlašćenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.01
Copyright ©2001-2014 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,578 sekundi.