Prevodi || Titlovi || Преводи || Podnapisi || Prijevodi
Početna strana Početna strana > HI-TECH i informatički svijet > Hardware
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Kineski mobiteli
  FAQ u vezi foruma FAQ u vezi foruma  Pretraži forum   Events   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Pravila ponašanja na forumu :: Pravila za postavljanje prevoda :: FAQ u vezi prevoda :: Voditelji foruma
Potražnja prevoda :: Obaveštenje svim NOVIM članovima !!! :: UPUTSTVO ZA PRAVLJENJE PREVODA SUBTITLE WORKSHOP

Kineski mobiteli

Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
Poruka
iromafia111 View Drop Down
Administrator
Administrator
Nabadač engleskog poznat i kao Gazda

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj iromafia111 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Kineski mobiteli
    Objavljeno: 22.Prosinac/Dec.2016 u 22:48
Kineski mobiteli, da ili ne? Mislim da je ispravnije pitati "koji da, a koji ne". Kao i u nekim drugim područjima, uvijek će biti onih koji ih ne bi kupili niti u ludilu i onih koji su se uvjerili da ne treba vjerovati baš svemu što se pročita i čuje.

Da se razumijemo, postoji i "kinesko sranje". Najčešće ga možete naći u obliku kopije Samsunga ili iPhonea za 50 dolara. Rješenje: Onaj tko nema ili ne želi platiti 500, 600 ili 1000 dolara za pravi iPhone neka ni ne pokušava glumiti facu s lažnim iPhoneom ili Samsungom S7.

Kako i gdje kupiti?

U HR već postoji niz prodavaonica tehničke robe i internetskih stranica koje se bave prodajom kineskih marki mobitela. Polako se razvija i servisna mreža. Osim toga, postojie i razne stranice (npr. TeleKineza) koje se bave kineskim mobitelima ili mobitelima općenito (GSM Arena). Što se interneta tiče, postoji jedno nepisano pravilo koje kaže da se kineski mobiteli ne kupuju na eBayu već na stranicama kao što su Aliexpress, Gearbest, Banggood, Coolicool, Honorbuy... Nakon kupnje treba još platiti i carinu, ali mnoge od ovih stranica imaju i EU skladište. Kupnjom iz EU skladišta oslobođeni ste plaćanja carine (u slučaju Slovenije i Hrvatske koje su u Europskoj uniji), ali plaćate dostavu.

Koje marke?

Xiaomi, Meizu, Ulefone, Mlais (koji praktično više ne postoji), Lenovo, Asus... S ovim markama ljudi uglavnom nemaju problema (barem oni koje znam da ih imaju). Neki poznanici imali su problema sa Zopo ili Doogee mobitelima koje su kupili kod nas. Za razliku od Ulefona, Elephone je imao nekoliko problematičnih modela kao i UMI. Treba čitati, guglati, gledati YouTube...

Imam Xiaomi Redmi Note 2 već skoro godinu dana i nemam nikakvih problema. Čestitam Cersei na dobrom izboru nove "bebice". bubba2
Na vrh
cersei View Drop Down
Administrator
Administrator
Puppet Master

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj cersei Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.Prosinac/Dec.2016 u 23:02
fala falaLOL predivan mi jeSmile a prije 2 dana došla mi je i sdkartica, u3, tako da će ići fino 4k videoSmile

Imam 7.5.6.0 miui nudi mi da stavim 8.1.4.0  pa si mislim da li da ostavim ovako koji danLOL
Na vrh
Administrator
Administrator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj iromafia111 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.Prosinac/Dec.2016 u 23:05
Držao sam ga na originalnom ROM-u (MIUI 7) pola godine. Zatim sam ga nadogradio na osmicu. Sviđa mi se i radi bez problema.
Na vrh
cersei View Drop Down
Administrator
Administrator
Puppet Master

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj cersei Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.Prosinac/Dec.2016 u 23:09
taman gledam ima stabilne verzije, doći će i to na red brzoLOL
Na vrh
silent_passenger View Drop Down
Senior translator
Senior translator
George R. R. Martin

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj silent_passenger Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.Prosinac/Dec.2016 u 15:50
Zaboravili ste jednog od glavnih igrača - HTC.
Također - osim Asusa, još dva velika proizvođača kompjutora su u igri s mobitelima (pretpostavljam dobrima) - Acer i Lenovo (kao najveća kompanija).

Što se tiče najvećeg proizvođača mobitela (ne računajući korejski Samsung) - Huawei - tu ima i dobrih i loših iskustava.

Kako ja preferiram winphone (Lumia 950) onda mogu reći da su Huawei winphoni bili nešto najgore što sam u životu vidio - no, navodno su androidi bolji, naročito high-class P-serija.

Ažurirao silent_passenger - 23.Prosinac/Dec.2016 u 15:52
...Cheeks are hollow, skin is withering. Crone time comes, this life comes to an end. Life, life, death, life. The words of a crone. Cheeks are hollow, skin is withered...
Na vrh
cersei View Drop Down
Administrator
Administrator
Puppet Master

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj cersei Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.Prosinac/Dec.2016 u 16:18
od acera imam jako pozitivno iskustvo, imam korišten do jučer liquid e700, onaj s 3 sima, mobitel je beton pouzdan.
Na vrh
Administrator
Administrator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj iromafia111 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.Prosinac/Dec.2016 u 16:24
Originalno postovano od strane silent_passenger silent_passenger napisao:

Zaboravili ste jednog od glavnih igrača - HTC.

Nisam zaboravio nego HTC i Huawei spadaju u marke koje HR teleoperateri već godinama imaju u ponudi pa nisu toliko "mistični" za razliku od gore navedenih.
Na vrh
cersei View Drop Down
Administrator
Administrator
Puppet Master

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj cersei Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.Prosinac/Dec.2016 u 22:00
eh da updejtah na osmicu miuiBig smile
Na vrh
drdamjan View Drop Down
Senior translator
Senior translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj drdamjan Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.Prosinac/Dec.2016 u 23:36
Onaj Dođi, doggee, kako li, ne kupujte.
Neću pisati zašto sve :(
just do it!
samo uradi to! tako sam preveo u prvom filmu...
Na vrh
cersei View Drop Down
Administrator
Administrator
Puppet Master

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj cersei Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.Prosinac/Dec.2016 u 23:41
jel to brikovan ili nešto otišlo?
Na vrh
Administrator
Administrator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj iromafia111 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.Prosinac/Dec.2016 u 00:20
Originalno postovano od strane iromafia111 iromafia111 napisao:

Neki poznanici imali su problema sa Zopo ili Doogee mobitelima koje su kupili kod nas.

Jesam li vam ikada lagao? LOL
Na vrh
cersei View Drop Down
Administrator
Administrator
Puppet Master

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj cersei Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.Prosinac/Dec.2016 u 00:30
zapravo... jesi više putaLOLLOLLOL
Na vrh
drdamjan View Drop Down
Senior translator
Senior translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj drdamjan Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.Prosinac/Dec.2016 u 02:00
desni red tipaka ne radi, nekad sam pali što mu se hoće :)
ići će mala nokija natrag, obična, 10 dana struje :)

just do it!
samo uradi to! tako sam preveo u prvom filmu...
Na vrh
Administrator
Administrator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj iromafia111 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.Prosinac/Dec.2016 u 09:55
Ponekad imam osjećaj da namjerno prodaju takve telefone kod nas samo da se ljudi opeku i nakon toga opet kupe "pravi" telefon kod teleoperatera s novim ugovorom na dvije godine.
Na vrh
cersei View Drop Down
Administrator
Administrator
Puppet Master

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj cersei Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.Prosinac/Dec.2016 u 10:27
Irooo koje divne teme imaju oviBig smile Skidam ih po cijeli danLOL

Na vrh
robin12345 View Drop Down
Translator
Translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj robin12345 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.Prosinac/Dec.2016 u 11:38
Ja imam Huawei G6-L11. Dobio ga od firme. Nitko neće kineza, uzeo ga ja i super sam zadovoljan. Nikada se nije zblesirao, zakočio. Niti me naljutio. Ko urica, no ja nisam zahtjevan nimalo, pa i nisam neko mjerilo.
Na vrh
Dzony95 View Drop Down
Senior translator
Senior translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Dzony95 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.Prosinac/Dec.2016 u 12:15
OnePlus je po meni ubedljivo najbolji kineski telefon (imam OnePlus 2, sa H2OS), a nema ga na listi.
The world is waiting for you.
Na vrh
Administrator
Administrator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj iromafia111 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.Prosinac/Dec.2016 u 14:42
OnePlus je Formula1, ali i košta.

Originalno postovano od strane cersei cersei napisao:

Irooo koje divne teme imaju oviBig smile Skidam ih po cijeli danLOL
MIUI je stvoren za ljude koji obožavaju podesiti mobitel do zadnje sitnice. Shvatit ćemo ako ćeš sljedećih nekoliko dana malo rjeđe dolaziti na forum. LOL
Na vrh
cersei View Drop Down
Administrator
Administrator
Puppet Master

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj cersei Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.Prosinac/Dec.2016 u 15:01
oke, onda obavite i moj posaoLOLLOL
Na vrh
Administrator
Administrator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj iromafia111 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.Prosinac/Dec.2016 u 15:48
Neće moći. LOL
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Prosledi temu   

Pređi na drugi Forum Forumska ovlašćenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.01
Copyright ©2001-2014 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,273 sekundi.