Prevodi || Titlovi || Преводи || Podnapisi || Prijevodi
Početna strana Početna strana > Filmovi i serije > Filmovi i serije
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Azijska produkcija - preporuči...
  FAQ u vezi foruma FAQ u vezi foruma  Pretraži forum   Events   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Pravila ponašanja na forumu :: Pravila za postavljanje prevoda :: FAQ u vezi prevoda :: Voditelji foruma
Potražnja prevoda :: Obaveštenje svim NOVIM članovima !!! :: UPUTSTVO ZA PRAVLJENJE PREVODA SUBTITLE WORKSHOP

Azijska produkcija - preporuči...

Odgovori Odgovori Stranica  <1 234
Korisnik
Poruka
Mandarinan View Drop Down
Translator
Translator
Bucko vitaminac aka Dežurni Dušebrižnik

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Mandarinan Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.Prosinac/Dec.2012 u 03:32
Znao sam da svi do jednog volite krupneLOLLOLLOLLOLLOL
Solitary trees, if they grow at all, grow strong.
Na vrh
novy78 View Drop Down
The Legend Of
The Legend Of
22.12.1978 - 06.08.2015

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj novy78 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.Prosinac/Dec.2012 u 10:38
LOL pervertido.
Daj nick Bezimeni Smile

Ažurirao novy78 - 09.Prosinac/Dec.2012 u 10:39
Don't ever wrestle with a pig. You'll both get dirty, but the pig will enjoy it
Na vrh
Nameless One View Drop Down
Senior translator
Senior translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Nameless One Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.Prosinac/Dec.2012 u 21:50
Hvala svima, ali sam se priskrbio zahvaljujući kolegama kojima i ovim putem duboko zavalju... mislim, zahvaljujem LOL
What can change the nature of a man?

Na vrh
Rea View Drop Down
Titlovi staff
Titlovi staff
Bobi with boobs

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Rea Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.Prosinac/Dec.2012 u 21:56
Ccc, više je muških Bezimenom poslalo bonus, nego meni bojapaprichica ccc bojapaprichica

Na vrh
kvrle View Drop Down
Approval team
Approval team

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj kvrle Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.Prosinac/Dec.2012 u 22:32
Originalno postovano od strane Rea Rea napisao:

Ccc, više je muških Bezimenom poslalo bonus, nego meni bojapaprichica ccc bojapaprichica

Izvinjavam se, mnogo se izvinjavam Embarrassed
Ako ti treba još bonus bodova, samo mi javi na koje ime.
   If you want to fuck the sky, teach your dick to fly!    
Na vrh
Rea View Drop Down
Titlovi staff
Titlovi staff
Bobi with boobs

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Rea Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.Prosinac/Dec.2012 u 22:57
Originalno postovano od strane kvrle kvrle napisao:

Originalno postovano od strane Rea Rea napisao:

Izvinjavam se, mnogo se izvinjavam Embarrassed
Ako ti treba još bonus bodova, samo mi javi na koje ime.

Ništa, kolega, malo se ja šalim LOL

Opskrbili su mene bonusima kolege Bubba i yolix, i Titi prije, pa sam se izvukla LOL

A 107 kg čiste strasti i požude ipak nije malo LOL

Na vrh
puppet_master View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj puppet_master Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.Lipanj/Jun.2017 u 21:39

Revenge: A Love Story (2010)

http://www.imdb.com/title/tt1778258/

Hong Kong se neko vreme, na žalost, prilično predao mainstreamu, daleko od "zloglasnih" CAT III filmova (ekvivalent američkom NC-17, filmovi krcati ekstremnom brutalnošću, i/ili seksom, zapravo svime onime što izbezumljuje cenzore i puritansku publiku) kakvi su se tamo snimali tokom '80ih i '90ih. Zbog svega toga me je prilično obradovao ovaj filmić, koji ponovo ruši barijere i kreće se manje utabanim stazama. Uz sve to, ovo nije kakav prizemni, jeftini film koji puca na niske strasti. Po sredi je ozbiljan, znalački snimljen, vođen i odglumljen film, i da sve bude još interesantnije, ovo je priča o osveti, o kojoj se činilo da je uveliko već sve rečeno. A, ne, ovaj film nas vodi kroz sasvim drugaciji košmarni svet brutalnog nasilja i poput svog čudnovatog naslova, kontradiktorno, kroz ludu emotivnu vožnju krcatu gnusnim postpucima likova, istovremeno uz privrženost i bezuslovnu ljubav, te kroz praštanje i sadizam, bol, tugu, nevinost i najmračnije uglove ljudske prirode. Sve na jednom mestu. Gotovo tipični azijski multižanrovski tobogan, pa ko izdrži LOLLOL

Ne bih uopšte zalazio u sinopsis, voleo bih da sve to ostavim gledaocima. Što manje znate, biće luđa vožnja. Wink

Na vrh
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj puppet_master Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01.Srpanj/Jul.2017 u 11:30
Hajde, dok ne pređem(o) na ostale zemlje Azije, kako su korejska i pogotovo japanska kinematografija ionako (sa pravom) popularne i fino zastupljene, da ja ipak nastavim plovidbu kroz hongkongški film...

Election (2005)

http://www.imdb.com/title/tt0434008/

Sjajni, delom i zabavni uvid u strukturu trijade, veličanstven povratak Johnnie To-a koji je lutao nekoliko godina sa svojim filmovima, često daleko od odličnog naboja njegovih uradaka sa kraja devedesetih pa na ovamo. Election dokazuje da To ni najmanje nije izgubio svoj dar za žanrovske filmove podjednako bliske široj publici kao i kritici.

Elem, u toku su izbori za lidera jedne od vodeće grupacije hongkongške trijade, u igri su sve sami ozbiljni “igrači”, ali se izdvajaju dvojica najokorelijih no prilično različitih gangstera, Lok (Simon Yam) i Big D (Tony Leung Ka-Fai).  Lok je tih, uvek sa nemim osmehom na licu, naizgled prijatan sa svima, no itekako rešen da se dograbi ogromne moći koju nosi “kum” unutar ove kriminalne organizacije.  Sa druge strane, Big D je klasični ulični gangster, bučan, nasilan, uvek spreman da svaki problem reši uz dosta krvi. Naravno, sledi prljavi rat oko moći nad hongkongškim podzemljem…

Film je uprkos manjku inace tipične akcije za filmove o trijadi, dinamičan, drži sve vreme pažnju, a kreće se raznim putanjama. Mene je u nekim trenutcima podsećao i na Sopranose, glede svakodnevnice bossova (doduše bez upliva u porodični život) i njihova međusobna nadmudrivanja, uz nemalo jurnjave i nasilja iako, rekoh, nema sveopšte pucačine sa zilion mrtvih, čime se stvari drže bliže zemlji, verujem.

Glumci su takođe fenomenalni, od pomenutih ljutih rivala, preko odličnog Louis Koo-a (čiji će lik, sa punim pravom, dobiti zasluženu pažnju u odličnom nastavku ovoga filma), preko fanovima dobro poznatih epizodista koji se pojavljuju u svim filmovima režije i produkcije Johnnie To-a. Tipa čije filmove svakom preporučujem da makar proba.
Na vrh
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj puppet_master Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01.Srpanj/Jul.2017 u 18:48

One Nite in Mongkok (2004)

http://www.imdb.com/title/tt0430772/

Hongkongška oblast Mangkok je,kažu, najgušće naseljena oblast na svetu.

Tu zbilja ima šarenolikog sveta, od brutalnih bandi, preko prostitutki, obesnih makroa, narkomana, do policije koja se svakodnevno rve sa svima njima. No ovo je priča o Lai Fu-u, prostodušnom i neiskvarenom momku iz Kine, koga teško siromaštvo njegove ruralne oblasti navodi put Hong Konga, gde treba da obavi prljavi posao za lokalnog bossa trijade, koji je naručio ubistvo bossa rivalske bande. Lai Fu u svojoj naivnosti ide na to da završi unapred plaćeni posao, iako nikada u životu nije ikoga ubio, a u gradu takodje traga za svojom ljubavlju, devojkom od koje već neko vreme nije čuo ni reč.

Problem nastaje gotovo odmah, jer je policija uhapsila Laiovog zemljaka koji ga je i unajmio za ubistvo, i koji Lai Fu-u sprema hapšnje, brinući se samo za svoju guzicu. Lai Fu u Mangkoku nema nikoga, jedva da i govori tamošnjim narečjem, i igrom slučaja naleće na prostitutku Dan Dan kojoj pomaže u nevolji,milici koja je zapravo takodje iz kakve kineske zabiti došla u HK.

Njih dvoje, oboje naivnih i dobrih duša, ostvaruju prisnost i prijateljski odnos, dok pred sobom imaju nepregledne prepreke, počev od toga pto se Lai Fu-u namešta “igra”, potom i preko podivljalog makroa (jali je samo nezadovoljna mušterija, nije mi kristalno jasan lik) koji ganja Dan Dan, te naravno i čitavog policijskog tima koji krstari ulicama u potrazi za njima…

Užasno deprimirajuć film, podseća me na domći crni talas, sa likovima kojima jednostavno nije mesto unutar takvog sveta, ali jbg, tu su gde su, šta da se radi. Glumci su mi sjajni, i Daniel Wu kao Lai Fu, preslatka i talentovana Cecilia Cheung kao Dan Dan, dobar i Alex Fong kao pub Milo. Kada smo već kod pubova, prilicno mi se dopao i deo njihove priče, dobro je prikazan način na koji se nose sa ulicama i nepredvidjenim okolnostima.

Na momente topao i sentimentalan, ponekad pa brutalan i sirov, krajnje zanimljiv žanrovski hibrid u kojem bi mnogi mogli uživati, ukoliko mu pruže sansu.  Od mene preporuka. Smile

Na vrh
10-milos-stojkovic View Drop Down
Active member
Active member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj 10-milos-stojkovic Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01.Srpanj/Jul.2017 u 20:34
Image result for haunted cop shop
Haunted cop shop I (1987) i dvojka (1988) Horor-komedija

Na vrh
10-milos-stojkovic View Drop Down
Active member
Active member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj 10-milos-stojkovic Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01.Srpanj/Jul.2017 u 20:42
Image result for gozu 2003
Gozu (2003)

Ažurirao 10-milos-stojkovic - 01.Srpanj/Jul.2017 u 20:43
Na vrh
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj puppet_master Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.Srpanj/Jul.2017 u 09:58
Kako imamo ovu temu, kao i npr temu "http://forum.titlovi.com/japanska-klasicna-kinematografija_t16326.html imam problem sa time gde bih naveo poneki film Hideo Goshe, za mene jeste donekle klasičar, no "japanska klasična kinematografija" mi je pre za Ozu-a, Mizogučija, Kurosawu itd...te ću Goshu predstaviti ipak ovde (ako se potom već ne predomislim LOLLOL )

Goyokin (1969)

http://www.imdb.com/title/tt0064387/

Provincijski klan u službi Tokugawa šogunata, 1830ih, zbog silnih dugova, vrši otimačinu šogunovog zlata, nasukavši brod na greben, potom izvršivši masakar nad lokalnim ribarima da se zločin ne bi otkrio. Pošteni samuraj Mogobei, iako veran svom klanu, odlazi u samoizolaciju na više godina, gonjen krivicom i kajanjem zbog umešanosti u zločin. Igrom slučaja saznaje da se zloglasni klan sprema na još jednu pljačku po kojoj će uslediti klanica nevinih, i Mogobei odlučuje da povratkom u svoj zavičaj spreči zločine i stradanje, sa željom da povrati izgubljenu čast.

Film je prelepo slikan i potpomognut sjajnim zvučnim efektima gradi sumornu i napetu atmosferu tokom čitavog svog trajanja. Belina snega, graktanje vrana, huk vetra, kaljuga, oronule straćare, olujne ledene kiše čine savršen milje predstojećeg obračuna Mogobeia sa podmuklim klanom. Pri svemu me je i Ruriko Asaoka (glavna ženska uloga) sve vreme i glasom pa i likom podsećala na Oliveru Katarinu, i sve sam čekao da u svom tom blatu i sivilu začujem i “Djelem, djelem”, no to se,  to, nije desilo, ovo ipak nisu "Skupljači perja", no soundtrack ovog filma je podjednako sjajan, za njega je zaslužan tip koji se vodi kao Morricone japanskog filma, Masaru Sato. A i sam film uz pomenute sumorne lokacije i muziku ima neki šmek spaghetti westerna, sa grešnim i okrvavljenim likovima, bez mnogo pozitivaca.

Satov soundtrack:

Ažurirao puppet_master - 02.Srpanj/Jul.2017 u 10:01
Na vrh
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj puppet_master Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.Srpanj/Jul.2017 u 08:39

Breathless (2009)
http://www.imdb.com/title/tt1373120/

Jezivo mučna karakterna studija o nepomirljivom i iscrpljujućem besu, nasilju, mehanizmu koji ih pokreće, duboko ukorenjenim traumama koje progone centralnog lika ove priče.

Dakle, hrabar, težak i sirov, opet nekako i topao, emotivan film koji je zbilja greh ne probati. Fenomenalan Yang Ik June, ovde i kao glavni glumac, režiser i scenarista pa je očito da mu je ovo intiman, lični film, što me malo brine jer ne znam koliko će po tome biti u stanju da ponovi ovoliko efektnu priču u budućnosti, stvarno bih voleo da bude još njegovih autorskih filmova, no vidim da se predao kratkoj formi.

Ažurirao puppet_master - 07.Srpanj/Jul.2017 u 08:40
Na vrh
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj puppet_master Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.Srpanj/Jul.2017 u 16:03

Hitokiri (1969)

http://www.imdb.com/title/tt0200710/

Svega nekoliko godina pred slom vladajućeg sistema feudalnog Japana, pre uspostavljanja carevine i povlaćenja Šoguna, Japanom je vladala histerična borba za pozicije u novom društvu. Nikada prevrtljivije i podeljenije društvo je kulisa za ratove klanova, neko je za cara, neko brani šogunat, svi naravno gledaju da se okoriste.No centralni lik ove priče nije kakav poglavar moćnog klana na jednoj ili drugoj strani, već prostodušni samuraj ubica Izo Okada (savršeni Shintaro Katsu,jedna od upečatljivijih figura samurajskog filma, proslavljen kao Zatoichi). Na samom početku vidimo Izo-a koji živi u krajnjoj bedi, bez gospodara i klana, prodajući i to malo samurajskih relikvija kako bi preživeo. Medjutim, Izo se ubrzo pridružuje moćnom Taso klanu carevih lojalista, koji se na brutalan način obračunavaju sa neistomišljenicima...i krvave igre (tj rasplet) mogu početi...  

Ovo je ujedno i jedan od najkrvavijih Goshinih samurajskih filmova, krv pored zidova boji čak i vazduh ovde...i sve to izgleda sjajno. Stilski efektno Gosha prikazuje Izov krvavi pir u poslednjim danima za samuraje koji su u Hitokiriju prikazani drastično drugačije negoli u većini Goshinih filmova. Izo u svojoj jednostavnosti i poslušnosti nije u stanju da vidi širu sliku svojih zlodela, siromaštvo i pokoravanje prastarom kodeksu su učinili svoje. No upravo to ga i čini zanimljivim i realnim likom. Ruku na srce, Izo Okada i jeste autentična istorijska ličnost, po njemu je rađeno vise filmova, ovaj i Miikeov Izo su verovatno najpopularniji. Hitokiri svakako konkretniji (Miike se igrajući stilom i simbolima, zaigrao, pa je njegov Izo mozda zabavan, ali meni i konfuzan).

Jedan od kurioziteta ovog filma je svakako Yukio Mishima koji igra jednu od epizodnih uloga.

Ažurirao puppet_master - 08.Srpanj/Jul.2017 u 16:05
Na vrh
suncokreti View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj suncokreti Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.Srpanj/Jul.2017 u 15:23
Jel gledao netko I saw the devil? Čuo sam da je dobar film...http://www.imdb.com/title/tt1588170
Na vrh
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj puppet_master Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.Srpanj/Jul.2017 u 15:27
Originalno postovano od strane suncokreti suncokreti napisao:

Jel gledao netko I saw the devil? Čuo sam da je dobar film...http://www.imdb.com/title/tt1588170

Odličan, slobodno probaj Smile Vezano za taj film...pojavio se tada u nekoj varijanti na 2 cd, i ja magarac, gledao prvo cd2, čitav, i ladno ne kontam da nešto nije u redu (jer sam navikao da se korejanci nekada igraju ritmom filma), pa tek onda cd1....i opet mi je bio dobar film LOLLOL
Na vrh
dorucak View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj dorucak Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.Srpanj/Jul.2017 u 14:34
http://www.imdb.com/title/tt0338564/

film po kojem je napravljen Departed - američki remake

Ažurirao dorucak - 14.Srpanj/Jul.2017 u 14:34
Na vrh
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj puppet_master Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.Srpanj/Jul.2017 u 14:39
Odličan i taj Smile Verovatno znaš, no hajde da ipak navedem, Infernal Affairs ima i dva nastavka (za koja znam, ako nisu napravili još neki potom LOL ) zapravo čine finu celinu, vredi ih odgledati sve.

http://www.imdb.com/title/tt0369060/

http://www.imdb.com/title/tt0374339/

Na vrh
suncokreti View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj suncokreti Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.Srpanj/Jul.2017 u 11:35
Pogledao I saw the devil, stvarno je dobar. Napet i uzbudljiv od pocetka do kraja :)
Na vrh
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj puppet_master Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.Srpanj/Jul.2017 u 11:38
Taman onda sledeći da bude npr http://www.imdb.com/title/tt1190539/   Smile
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 234
  Prosledi temu   

Pređi na drugi Forum Forumska ovlašćenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.01
Copyright ©2001-2014 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,422 sekundi.