Prevodi || Titlovi || Преводи || Podnapisi || Prijevodi
Početna strana Početna strana > Filmovi i serije > Titlovi.com Vam sa ponosom predstavljaju - serije
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - American Gods (2017)
  FAQ u vezi foruma FAQ u vezi foruma  Pretraži forum   Events   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Pravila ponašanja na forumu :: Pravila za postavljanje prevoda :: FAQ u vezi prevoda :: Voditelji foruma
Potražnja prevoda :: Obaveštenje svim NOVIM članovima !!! :: UPUTSTVO ZA PRAVLJENJE PREVODA SUBTITLE WORKSHOP

American Gods (2017)

American Gods

American Gods (2017)   | BA | HR | MK | RS | SI |

Godina:

2017

Žanr:

misterij, fantazija

Trajanje:

60 min

Autor:

Bryan Fuller
, Michael Green

Glavne uloge:

Yetide Badaki
  >  Bilquis
Ricky Whittle
  >  Shadow Moon
Crispin Glover
  >  Mr. World
Ian McShane
  >  Mr. Wednesday
Pablo Schreiber
  >  Mad Sweeney
Emily Browning
  >  Laura Moon
Bruce Langley
  >  Technical Boy
Gillian Anderson
  >  Media
Peter Stormare
  >  Czernobog
Cloris Leachman
  >  Zorya Vechernyaya
Demore Barnes
  >  Mr. Ibis
Kristin Chenoweth
  >  Easter
Orlando Jones
  >  Mr. Nancy
Omid Abtahi
  >  Salim
Jeremy Davies
  >  Jesus Christ

Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
Poruka
CSInvestigator View Drop Down
Moderator
Moderator
Lady Justice

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj CSInvestigator Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: American Gods (2017)
    Objavljeno: 03.Prosinac/Dec.2016 u 20:39

American Gods (2017)

Žanr:
fantazija, misterija

Uloge: Ricky Whittle, Gillian Anderson, Yetide Badaki, Emily Browning, Dane Cook, Bruce Langley, Ian McShane, Pablo Schreiber, Peter Stormare, Jonathan Tucker

Jezik: engleski

Radnja:

Ekranizacija istoimenog legendaranog romana britanskog autora Neila Gaimana. Serija se, poput romana, usredotočuje na glavnog lika, misterioznog Shadowa, koji dobiva pomilovanje svoje zatvorske kazne jer mu je njegova ljubljena supruga Laura poginula u nesreći. Na putu kući, Shadow susreće čovjeka koji se predstavlja kao gospodin Wednesday, i koji o Shadowu zna mnogo više nego što je to moguće. Nakon puta, Shadow saznaje da je Wednesday u stvari nordijski bog Odin i da svi bogovi uistinu postoje i da žive među ljudima. Uskoro Shadow postane dio sukoba  između starih bogova mistike i novih bogova novca i tehnologije.

Izvor: http://www.topcinemamovie.com

IMDb

Your soul could never grow old, it's evergreen
Na vrh
CSInvestigator View Drop Down
Moderator
Moderator
Lady Justice

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj CSInvestigator Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.Prosinac/Dec.2016 u 20:53
Čudan trejler, ali videćemo...
Primećuje se vizuelni uticaj Brajana Fulera (serija Hanibal).
Your soul could never grow old, it's evergreen
Na vrh
titlovi.com View Drop Down
Approval team
Approval team

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj titlovi.com Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.Travanj/Apr.2017 u 01:11
Prijevode je najavio silent_passenger 👍
Na vrh
new1 View Drop Down
Senior translator
Senior translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj new1 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.Svibanj/May.2017 u 15:03
Odgledao pilot epizodu, nisam čitao knjigu (nisam ni znao za njeno postojanje) tako komparacija ili komentar po tom pitanju izostaje.
Prva epizoda uvijek mora biti malo "klimava" jer se radi o upoznavanju likova i radnje, no ova je epizoda vrlo spretno gledatelja uvukla u priču i privukla njegovu pozornost i pobudila znatiželju za razvoj događanja te otkrivanje o kakvim se uopće likovima radi - u svakom smislu.
Neki malo šokantniji i prenaglašeni kadrovi, upitnog karaktera i vjerodostojnosti no budući da sama tema zadire u ono što se tretira kao blasfemija, sve je, recimo to tako, dozvoljeno, a kad je u svrhu ublažavanja tog "smrtnog grijeha", bogohuljenja... pretjerivanjem se gledatelja uvjerava kako se ne radi o dokumentarizmu - LOL... pa recimo da je tad sve dopušteno, a vjerodostojno ipak neka ostane za dokumentaristiku ovdje je riječ o zabavi i zaista ima zabavnog barem za prvu epizodu.
Preporuka? Pogledati.
Na vrh
silent_passenger View Drop Down
Senior translator
Senior translator
George R. R. Martin

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj silent_passenger Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.Svibanj/May.2017 u 21:31
Blasfemija - bogohuljenje - je jedan od najsmješnijih i najglupljih termina. Ako postoji neko omnipotentno, sveprisutno biće, bi li njega bilo briga što jedna jedinka s jednoga planeta iz jedne od milijardi galaksija izgovori o njemu?! Glupost.

Ali to ovdje i nije tema. Ja sam čitao knjigu - zato sam i odlučio prevoditi ovu seriju - vlim Gaimanov književni/stripovski opus i volim "Amerian Gods" roman.

Za sada, što se prve epizode tiče, vrlo dobro. Onima koji nisu čitali možda neće biti sve odmah jasno, ali tako je s većinom velikuh priča - upravo to postepeno otkrivanje detalja, motiva i pozadina likova ono je što publiku privlači na daljnje gledanje/čitanje.
...Cheeks are hollow, skin is withering. Crone time comes, this life comes to an end. Life, life, death, life. The words of a crone. Cheeks are hollow, skin is withered...
Na vrh
new1 View Drop Down
Senior translator
Senior translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj new1 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.Svibanj/May.2017 u 18:04
Originalno postovano od strane silent_passenger silent_passenger napisao:

Blasfemija - bogohuljenje - je jedan od najsmješnijih i najglupljih termina. Ako postoji neko omnipotentno, sveprisutno biće, bi li njega bilo briga što jedna jedinka s jednoga planeta iz jedne od milijardi galaksija izgovori o njemu?! Glupost.

Najprije zahvala za prijevod.

Blasfemija nije moj sud o ovoj seriji. Iskoristio sam termin koji najbliže opisuje sve ono što je Crkvi "bogohulno", a ova serija (vjerojatno i knjiga) ima sve te elemente u sebi, barem u prvoj epizodi, i mislim da detaljno opisuje ono što gledatelj može očekivati da vidi u seriji.
       Je li ili nije glup ili smiješan termin, ne bih sad, nije tema, o samom Bogu mogu samo ponoviti ono što je Kant već detaljno napisao, za potvrdu postojanja na našem svijetu ne postoji niti najmanji elemantarni dokaz, ako ne postoji dokaz, nema ni uzroka ni psljedice, dakle stvar se nije ni dogodila ili drugim riječima Bog ne postoji. Daljnje objašnjavanje bi... to je 5 godina faksa i opet nepoznanice.
Na vrh
cersei View Drop Down
Administrator
Administrator
Puppet Master

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj cersei Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.Svibanj/May.2017 u 19:00
ja se bacam na nju, cim stignemSmile 
Na vrh
marko-ivezic View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj marko-ivezic Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.Svibanj/May.2017 u 23:08
prva epizoda je obećavajuća a dalje ćemo vidjeti ..prijevod dobar..
Na vrh
mario-bobek View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj mario-bobek Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.Svibanj/May.2017 u 11:43
Sjajna serija (pišem nakon odgledane 2. ep.) - planirao sam opet pročitati i Gaimanovu knjigu prije izlaska serije, ali to će pričekati (neoprezno posuđivanje s moje strane me spriječilo), ali koliko se sjećam, serija se za sad drži predloška premda će u daljnjim epizodama malo skrenuti - ipak je prošlo 16 godina od objavljivanja pa su i "novi bogovi" u međuvremenu evoluirali. O prijevodu neću zasad (nestrpljiv sam pa gledam odmah nakon izlaska, uz pomoć engleskih titlova) ali ću uskoro svakako reprizirati uz prijevod SilentPassengera.
Na vrh
Ingwarmar View Drop Down
Senior translator
Senior translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Ingwarmar Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.Svibanj/May.2017 u 09:05
Serija je i službeno obnovljena za drugu sezonu. :)
When feasible, one should always eat the rude.
Na vrh
budimir69 View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj budimir69 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.Svibanj/May.2017 u 19:16
Obećava, al rano je jos za komentar.
Na vrh
cersei View Drop Down
Administrator
Administrator
Puppet Master

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj cersei Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.Svibanj/May.2017 u 08:24
Odličan mi je izbor glumaca, pogotovo Ian McShane kao Mr. Wednesday, volim tog lika još od DeadwoodaBig smile

Obavezno gledam daljeSmile Nemam primjedbe, nisam mogla zamislit kako bi se ta knjiga mogla u seriju sredit, ali moram reći zasad odlično.
Na vrh
Atrahasis View Drop Down
Junior translator
Junior translator
Prosvetljeni

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Atrahasis Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.Svibanj/May.2017 u 13:29
Ijan Mekšejn je legenda!!!
Krasi ga nekakva čudnovata harizma i svojom pojavom 
pleni pažnju gledalaca bez obzira kakvu ulogu tumači.
Sve je svetlost. -Nikola Tesla
Na vrh
silent_passenger View Drop Down
Senior translator
Senior translator
George R. R. Martin

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj silent_passenger Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.Svibanj/May.2017 u 15:21
Meni je McShane fantastičan još od jedne vrlo stare serije - koju preporučujem svima koji je nisu gledali - zvane "Lovejoy".

A sjećam ga se i po izvrsnoj ulozi (još ranije) Jude Iškariotskog u Zeffirellijevom "Isusu iz Nazareta".
...Cheeks are hollow, skin is withering. Crone time comes, this life comes to an end. Life, life, death, life. The words of a crone. Cheeks are hollow, skin is withered...
Na vrh
sinna View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj sinna Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.Svibanj/May.2017 u 09:36
Pogledao prve 3 epizode,vrlo dobro napravljeno (malo vuče na Priest-a ali kao serija,knjigu nisam imao priliku dohvatiti a volio bih).Nadam se da će nastaviti ovim tempom.Prijevod iznimno dobar ali tko ga radi,čini mi se da sam skinuo od Ingwarmar-a?P.S. napokon da su opet počeli otkrivati gola tijela,a ne uvijek neke diskurse od kamere.
Everything is a Joke !
Na vrh
stanko-bobinec View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj stanko-bobinec Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.Svibanj/May.2017 u 15:07
Po meni film koji nema nekih posebnih kvaliteta, bez obzira na glumačku postavu koja je dobra. Ne vidim nikakvu korisnu pouku koju bi serija ostavila gledaocima. Preporuka radije šetajte prirodom i ne gubite vrijeme....
Na vrh
nenad-samardzic View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj nenad-samardzic Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.Svibanj/May.2017 u 18:45
Odlična serija.U moru novih ,a nikakvih ovo je pravo osveženje!
Na vrh
jejaigor View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj jejaigor Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.Svibanj/May.2017 u 19:59
Ovo je pravi MASTERPIECE za ljubitelje uvrnutog. Preporuka.
Na vrh
Ingwarmar View Drop Down
Senior translator
Senior translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Ingwarmar Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.Svibanj/May.2017 u 08:33
Dragi Stanko, ni jedna umjetnost ne treba nositi pouku, pobogu pouku kriju školski udžbenici i priručnici. Američki bogovi su perverzna, blasfemična, apoteizirana i hiperstilizirana vizija jednoga uzbudljivoga romana, iz ruku jednoga od najboljih TV vizionara, čije voljenje je svakako stvar ukusa, ali mu je genij neosporan. Sezona ima 8 epizoda i čak da se nekome ne svidi, nije uludo utukao vrijeme. Pouke ostavimo djeci do 4 razreda osnovne škole.
When feasible, one should always eat the rude.
Na vrh
new1 View Drop Down
Senior translator
Senior translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj new1 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.Svibanj/May.2017 u 09:12
Ja ne bih koristio riječ "blasfemija", meni su oprali uši zbog nje...Cry

Ipak, ne bih se složio s tobom u vezi poruka, skrivenih ili direktnih. Knjiga (ekranizirana serija u našem slučaju) možda upućuje čitatelja da, malo je teško za objasniti recimo ovako, ako te upoznam s nekim stvarima na malo drugačiji način ne bi li to u konačnici polučilo pravi učinak? Nešto kao obrnuta psihologija tipa kad djetetu kažeš: "E, baš ne smiješ oprati zubiće (spremiti igračke)!" Ono, što bih ja radio kao takvo jedno biće? Pa sve! Vjerojatno bih kao u Dogmi išao okolo i ubijao te crve koji se nazivaju najnaprednijim na planeti, o tulumarenju da i ne govorim. I, kad tamo, mi takva, izmišljena, bića kujemo u zvijezde i prinosimo im žrtve? Najnapredniji na planeti... naravno kad sami donosimo mjerilo vrijednosti, a koliko smo napredni ne treba objašnjavati, pitanje je dana kad će nas ta naprednost istriyebiti s planete.
Do sad, serija je dala naslutiti mizeriju i ovisnost "Bogova" o nama, zapravo robovlasnički odnos, dovoljno jaka šamarčina svakome da se zapita i preispita razloge za vjerovanje ako to nije poruka, ne znam, vjerojatno ja stvari gledam drugačije nego drugi.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Prosledi temu   

Pređi na drugi Forum Forumska ovlašćenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.01
Copyright ©2001-2014 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.