Prevodi || Titlovi || Преводи || Podnapisi || Prijevodi
Početna strana Početna strana > SAJT I FORUM > Novosti
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - AdBlock Plus i naš sajt
  FAQ u vezi foruma FAQ u vezi foruma  Pretraži forum   Events   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Pravila ponašanja na forumu :: Pravila za postavljanje prevoda :: FAQ u vezi prevoda :: Voditelji foruma
Potražnja prevoda :: Obaveštenje svim NOVIM članovima !!! :: UPUTSTVO ZA PRAVLJENJE PREVODA SUBTITLE WORKSHOP

AdBlock Plus i naš sajt

Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456>
Korisnik
Poruka
Atrahasis View Drop Down
Junior translator
Junior translator
Prosvetljeni

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj Atrahasis Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.Travanj/Apr.2016 u 00:36
Ma džabe polemike kada je svima preča halabuka od hobija koji su sami izabrali... Svi brže bolje pohrle kad negde neko krene da iskaljuje svoje frustracije i kada se negde javi nekakav metež, pa mnogi znalci i vrsni prevodioci, toboži iz hobija, masovno počnu da ispuštaju opor miris svog unutrašnjeg psihološkog stanja...

Ovo je hobi! Ako je nekome nejasna etimologija te reči, na sledećem linku (LINK) može pronaći pregršt rečnika i leksikona koji sasvim sigurno sadrže mnogo bitnije stvari za nekoga ko je ovde da uči i da se iole razonodi...

Hobi, dakle, podrazumeva: Razonodu, osećaj ličnog zadovoljstva (katarza), učenje i usavršavanje različitih tehnika i saznanja, druženje sa ljudima koji dele isti ili srodan hobi,... U NAŠIROKOM SPISKU NIGDE NEĆETE NAĆI "AKTIVNOSTI" KAO ŠTO SU: BUČNA POLEMIKA, OSTRAŠĆENA RASPRAVA, HALABUKA, METEŽ, ISCENIRANO SUKOBLJAVANJE, CINIČNI UZVICI, SVOĐENJE HOBIJA NA NEKAKAV BIZNIS, PRETVARANJE HOBISTIČKE ZAJEDNICE U NEKAKAV SABIRNI CENTAR ZA DUŠEVNE BOLESNIKE I VETERANE RATA SA TRAJNIM PSIHOLOŠKIM POSLEDICAMA....

Dakle, potrudite se svi da zapamtite zbog čega smo ovde... HOBI I LJUBAV PREMA FILMU.
Nikome nije sablja za vratom pa da mora da gasi blOkade i ostale bezbednosne softvere!

Sve najbolje Vam želim.

D. s. V.

Ažurirao Atrahasis - 18.Travanj/Apr.2016 u 00:41
Sve je svetlost. -Nikola Tesla
Na vrh
ppejcic View Drop Down
Active member
Active member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj ppejcic Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.Travanj/Apr.2016 u 18:07
Ma nema tu ostrašćenosti, ja evo samo tražim objašnjenje, koji to oglašivač koji je zakupio bilbord na naslovnoj strani zna da li ljudi koji posećuju sajt ima bloker ili ne. Oni plaćaju svoje oglašavanje jer sajt ima dobru posetu, puno klikova, bespotrebno je na silu terati da se gasi bloker jer niko zapravo ne zna da ga koristimo od onih koji se oglašavaju. Bar ukinite skrol, neka obaveštenje ostane pa makar i ovo ramboamadeusovsko prijatelju, prijatelju, ali skrol je tako ružan i bespotreban.
Na vrh
Posmartac View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Posmartac Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.Travanj/Apr.2016 u 18:20
Originalno postovano od strane iromafia111 iromafia111 napisao:

Bilo bi puno bolje kad bi naplaćivali članarinu nego da netko plati reklamu koja se može ukloniti Adblockom?

Lepo si rekao nego eto, ne lezi vraze, problema.Moraces sada da objasnis ADMINU koji je postavio prvi post i pozvao,zamolio narod da gase adblock da se pare dobivaju od odobrenja postavljanja reklama a ne od izbora ljudi da li ce gledati reklame ili ne.Nekako se kosite sa misljenjem,hm...zebano malo a ?
Audiatur et altera pars
Na vrh
administrator View Drop Down
Administrator
Administrator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj administrator Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.Travanj/Apr.2016 u 19:18
Jako me iznenadjuje da netko tko toliko zna o poslu oglašavanja koristi adblocker, pomislio bih da si u tom poslu :-)

Ja sam oglašivač i platim ti xx EUR za 100 000 prikaza u recimo 5 dana, ti kažeš nema frke no ispadne da ti tih 100 000 nemožeš ispoštivati jer ti
xx % usera koristi adblocker, jasnije možda sada ??

Isto tako scroll sam ugasio za sve ulogirane na sajt, ili se i za anonimne usere sada brinete ?

Na vrh
iromafia111 View Drop Down
Administrator
Administrator
Nabadač engleskog poznat i kao Gazda

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj iromafia111 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.Travanj/Apr.2016 u 21:04
Originalno postovano od strane Posmartac Posmartac napisao:

Moraces sada da objasnis ADMINU...

Nemam ja što objašnjavati ADMINU jer je ovo njegova stranica i može s njom raditi što želi. Zato mi je cijela ova tema smiješna, pogotovo kad se povede priča o "uznemiravanju". Zar je moguće da je uznemiravanje kad vas na svojoj stranici, čisto zbog forme, zamoli da napravite nešto (ugasite Adblock), a vi to uopće ne morate učiniti?
Na vrh
Posmartac View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Posmartac Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.Travanj/Apr.2016 u 21:13
Zelis reklamu na mom sajtu,kosta toliko.Na odredjen broj klikova,pregleda ili kako god dodatna svota novca.Sve drugo lose poslovanje i ne nisam u toj prici ali da ne idemo u off.  Wink 
Audiatur et altera pars
Na vrh
BlackQ View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj BlackQ Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19.Travanj/Apr.2016 u 18:23
Ne znam je li se to događa samo meni, ili je cijela stranica naštimana tako da
ukoliko ne isključiš Ad block (ABP) na stranici, titlovi.com se prikazuju u (uglavnom, odoka bih rekla u 97%) tekstualnom obliku.
Ovako (naslovna stranica), ovako (random pretraga titla) ili ovako (nasumično odabrana stranica iz foruma).
Što stranicu čini nečitkom i neupotrebljivom.

Pokušala sam barem dvadesetak puta učitati/reloadati stranicu s uključenim ili isključenim ABP-om (da se uvjerim da nije kakav glitch u pitanju - nije), i dešavaju se sljedeće stvari:
  • uključen ABP - dobivam tekst verziju (bez onog "Dragi prijatelju... " teksta)
  • ukoliko ABP isključim "samo za tu stranicu" ("disable on this page only"), prvo se stranica učitavala normalno, ali s onom "Dragi prijatelju,..." porukom, u međuvremenu je poruka zamijenjena reklamom
  • isključim ABP - stranica se učita "normalno", ali s reklamom.

I to animiranim, nametljivim oglasima, kakvi evidentno nisu prošli ABP-ov "non-intrusive advertising" kriterije, što je varijanta reklamiranja koju smatram donekle prihvatljivom.
[BTW, koga zanima, više o ABP-ovoj politici dopuštanja prihvatljivih oglasa može pročitati ovdje: http://adblockplus.org/en/acceptable-ads.]

Ipak, još uvijek se nadam da se radi o samo nekoj tehničkoj grešci, možda i nekim pogrešnim postavkama s moje strane (s obzirom da nigdje nije navedeno da će stranica odsada tako funkcionirati), a ne o načinu "prisile" korisnika da isključe blokiranje reklama na stranici titlovi.com (i mirror sajtovima).

Pa bih molila nekoga iz tehničke službe da mi pomogne rješiti problem učitavanja tekstualne verzije stranice, ali ostavljajući mi pritom izbor želim li ili ne isključiti ABP (tj. hoću li radije gledati reklame ili poruku "dragom prijatelju"). Odgovor tipa "isključi ABP" mi nije nikakva pomoć.
Ili molim makar objašnjenje o čemu se radi. Ako titlovi.com neće raditi bez reklama, da se to onda otvoreno i kaže, pa da znamo na čemu smo.

Također, ako još netko od korisnika ima isto ili slično iskustvo s ponašanjem stranice, molim da mi to da do znanja, tek toliko da vidim jel to moj komp poblesavio ili šta?!

I na kraju, ljubazno molim da mi ne obrišete post, namučih se s postavljanjem slika u linkove.

Na vrh
fruzla View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj fruzla Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19.Travanj/Apr.2016 u 20:24
Pokušaj očistiti cookies, ovako odoka mi se čini da nije zahvatilo css koji grafički oblikuje stranicu. BTW, ja nemam pojma o čemu vi tu laprdate, ja nikakve reklame ne vidim:

U kraljevstvu slijepih, jednooki je kralj. (Erasmus)
Na vrh
Administrator
Administrator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj administrator Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19.Travanj/Apr.2016 u 21:18
Moguće je da i nema reklama :-) ovisi odakle si ali i o periodu dana

Toliko diskusije ....

Originalno postovano od strane fruzla fruzla napisao:

Pokušaj očistiti cookies, ovako odoka mi se čini da nije zahvatilo css koji grafički oblikuje stranicu. BTW, ja nemam pojma o čemu vi tu laprdate, ja nikakve reklame ne vidim:

Na vrh
Administrator
Administrator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj administrator Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19.Travanj/Apr.2016 u 21:29
Kao što je fruzla napisao probaj pobrisati history i cookije jer naćin na koji se tebi prikauje nije ni sličan onome što je fruzla postao scrrenshot.

Mislim da sam jasno već u ovoj temi naveo, bez reklama nema ni sajta tj nema plaćanja računa ....

Hvala na linku za prihvatljive oglase, no to bi se trebalo obratiti agencijama i velikim oglašivačima .....
Da li znaš da su Google, Vahoo i ostali veliki igrači morali adblick plusu platiti "nepoznati" iznos kako bi njihovi oglasi po defaultu neblokirani.
Možeš to protumačiti kako želiš.

Što se tiče brisanja posta, isto mislim da sam naveo da ovaj post tj sve osim prvog brišem najkasnije u srijedu (sutra).

P.S.
Svakako mi se javi na PM da probamo riješiti eventualne probleme koje budeš imala nakon brisanja cookija i historija ...

Originalno postovano od strane BlackQ BlackQ napisao:

Ne znam je li se to događa samo meni, ili je cijela stranica naštimana tako da
ukoliko ne isključiš Ad block (ABP) na stranici, titlovi.com se prikazuju u (uglavnom, odoka bih rekla u 97%) tekstualnom obliku.
Ovako (naslovna stranica), ovako (random pretraga titla) ili ovako (nasumično odabrana stranica iz foruma).
Što stranicu čini nečitkom i neupotrebljivom.

Pokušala sam barem dvadesetak puta učitati/reloadati stranicu s uključenim ili isključenim ABP-om (da se uvjerim da nije kakav glitch u pitanju - nije), i dešavaju se sljedeće stvari:
  • uključen ABP - dobivam tekst verziju (bez onog "Dragi prijatelju... " teksta)
  • ukoliko ABP isključim "samo za tu stranicu" ("disable on this page only"), prvo se stranica učitavala normalno, ali s onom "Dragi prijatelju,..." porukom, u međuvremenu je poruka zamijenjena reklamom
  • isključim ABP - stranica se učita "normalno", ali s reklamom.

I to animiranim, nametljivim oglasima, kakvi evidentno nisu prošli ABP-ov "non-intrusive advertising" kriterije, što je varijanta reklamiranja koju smatram donekle prihvatljivom.
[BTW, koga zanima, više o ABP-ovoj politici dopuštanja prihvatljivih oglasa može pročitati ovdje: http://adblockplus.org/en/acceptable-ads.]

Ipak, još uvijek se nadam da se radi o samo nekoj tehničkoj grešci, možda i nekim pogrešnim postavkama s moje strane (s obzirom da nigdje nije navedeno da će stranica odsada tako funkcionirati), a ne o načinu "prisile" korisnika da isključe blokiranje reklama na stranici titlovi.com (i mirror sajtovima).

Pa bih molila nekoga iz tehničke službe da mi pomogne rješiti problem učitavanja tekstualne verzije stranice, ali ostavljajući mi pritom izbor želim li ili ne isključiti ABP (tj. hoću li radije gledati reklame ili poruku "dragom prijatelju"). Odgovor tipa "isključi ABP" mi nije nikakva pomoć.
Ili molim makar objašnjenje o čemu se radi. Ako titlovi.com neće raditi bez reklama, da se to onda otvoreno i kaže, pa da znamo na čemu smo.

Također, ako još netko od korisnika ima isto ili slično iskustvo s ponašanjem stranice, molim da mi to da do znanja, tek toliko da vidim jel to moj komp poblesavio ili šta?!

I na kraju, ljubazno molim da mi ne obrišete post, namučih se s postavljanjem slika u linkove.

Na vrh
drdamjan View Drop Down
Senior translator
Senior translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj drdamjan Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19.Travanj/Apr.2016 u 21:53
Ne smetaju me normalne reklame. Smetaju me gifovi, animacije, blickanja.
Ima tu jedan član koji ima iritirajući avatar.
Njegov post čitam da CTRL+PLUS uvećam stranicu i maknem ga s ekrana.
Isto tako skrolam da ne vidim "potpis" jednog člana, zapravo neki filmić.
Možda manjak koncentracije, možda moja životna dob,
ali imam snage za podnijeti slikovnu reklamu ukomponiranu u stranici.
Sve što se miče me ubije totalno.
Odvraća mi misli. Smile
just do it!
samo uradi to! tako sam preveo u prvom filmu...
Na vrh
cersei View Drop Down
Administrator
Administrator
Puppet Master

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj cersei Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19.Travanj/Apr.2016 u 22:04
zaboravkov avatar i artritisov sig  mene iritirajuLOL
Na vrh
Administrator
Administrator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj administrator Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19.Travanj/Apr.2016 u 22:04
Doista neznam što da kažem, nema smisla više ništa komentirati.
Da su tekst reklame i tada bi smetale jer bi se previše uklapale u dizajn pa bi bili komentari neznam što je oglas a što sadržaj ....

Koristi i dalje adblock, što drugo da ti kažem.

Originalno postovano od strane drdamjan drdamjan napisao:

Odvraća mi misli. Smile
Na vrh
Killjoy View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj Killjoy Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20.Travanj/Apr.2016 u 10:16
Pozdrav svima. Hajde da ne otvaram novu temu vezanu za Adblocker.

Ok, ja sam ga disable-ovao. Nemam problem sa reklamama samo sa kojekakvim linkovima koji me vode do "zaraženih" stranica i tome slično.

Skoro svaki put kad skinem neki prevod, browser mi otvara nekakvu stranicu

mojtv.net

Može li to nekako da se isključi jer me užasno živcira???
AKO JE ikako moguće...

Da ponovim, reklame mi ne smetaju (smetaju mi na svim ostalim sajtovima, ali na ovom sajtu NE :D),
samo me iritira to preusmeravanje.

E sad ako se to ikako može deaktivirati....bilo bi super.
A ako ne može jer u sastavu "reklama od kojih sajt zarađuje", onda nemam ništa protiv.

Hvala puno.

Ažurirao Killjoy - 20.Travanj/Apr.2016 u 10:20
I am the one who dwelt within Cain....

I am the one who dwelt within Nero...

I once dwelt within Judas....

And I was with Legion...

I am Belial....

And I am Lucifer, the devil in the flesh...
Na vrh
Killjoy View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Killjoy Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20.Travanj/Apr.2016 u 10:22

Odvraća mi misli. Smile

Pretpostavljam da se i u Hrvatskoj kaže isto kao i u Srbiji, ali...

"Rđavom qrtzu i dlaka smeta".

P.S. Izvinjavam se na rečniku, ali tako se kaže.

Ažurirao Killjoy - 20.Travanj/Apr.2016 u 10:23

And I was with Legion...

I am Belial....

Na vrh
Administrator
Administrator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (2) Thanks(2)   Citiraj administrator Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20.Travanj/Apr.2016 u 11:53
Hvala na podršci. Inače redirekt će biti maknut najkasnije do ponedjeljka (ovog prvog koji nam dolazi :-))

I nije nikakav maliciozni link u pitanju

Originalno postovano od strane Killjoy Killjoy napisao:

Pozdrav svima. Hajde da ne otvaram novu temu vezanu za Adblocker.

Ok, ja sam ga disable-ovao. Nemam problem sa reklamama samo sa kojekakvim linkovima koji me vode do "zaraženih" stranica i tome slično.

Skoro svaki put kad skinem neki prevod, browser mi otvara nekakvu stranicu

mojtv.net

Može li to nekako da se isključi jer me užasno živcira???
AKO JE ikako moguće...

Da ponovim, reklame mi ne smetaju (smetaju mi na svim ostalim sajtovima, ali na ovom sajtu NE :D),
samo me iritira to preusmeravanje.

E sad ako se to ikako može deaktivirati....bilo bi super.
A ako ne može jer u sastavu "reklama od kojih sajt zarađuje", onda nemam ništa protiv.

Hvala puno.
Na vrh
Killjoy View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj Killjoy Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20.Travanj/Apr.2016 u 13:32
Originalno postovano od strane administrator administrator napisao:

Hvala na podršci. Inače redirekt će biti maknut najkasnije do ponedjeljka (ovog prvog koji nam dolazi :-))

I nije nikakav maliciozni link u pitanju

Ma znam da nije, već mi je dosadilo da gledam tu stranicu.
Ponekad ni ne skontam da se otvorila i samo se pokrene neki "autoplay video" sadržaj sa te stranice pa me isprepada.

Kao gledam nešto na YT.....a ono još jedan video u pozadini. :D

And I was with Legion...

I am Belial....

Na vrh
drdamjan View Drop Down
Senior translator
Senior translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj drdamjan Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20.Travanj/Apr.2016 u 16:30
Originalno postovano od strane Killjoy Killjoy napisao:

Odvraća mi misli. Smile

Pretpostavljam da se i u Hrvatskoj kaže isto kao i u Srbiji, ali...

"Rđavom qrtzu i dlaka smeta".

P.S. Izvinjavam se na rečniku, ali tako se kaže.

Tebi smeta što meni smeta?
Koji si ti?
Smeta mi blicanje po ekranu dok čitam. Smeta i druge ljude.
Sad ćeš nas još psovati? Dakle...
just do it!
Na vrh
Atrahasis View Drop Down
Junior translator
Junior translator
Prosvetljeni

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Atrahasis Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20.Travanj/Apr.2016 u 16:34

Odvraća mi misli. Smile

LOLLOLLOL
Taj sam...
Ja svojim gifovima hipnotišem žrtveLOL, a za one koji to žele postoje i softveri koji blokiraju apsolutno sve gifove i animacije...

Sve je svetlost. -Nikola Tesla
Na vrh
drdamjan View Drop Down
Senior translator
Senior translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj drdamjan Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20.Travanj/Apr.2016 u 16:41
Among others. Smile Wink
Ovu našu stranicu pogotovo volim pročitati na miru i s užitkom.
Uz kavu pogotovo.
Sad sam te dignuo iznad. LOL

Ažurirao drdamjan - 20.Travanj/Apr.2016 u 16:42
just do it!
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456>
  Prosledi temu   

Pređi na drugi Forum Forumska ovlašćenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.01
Copyright ©2001-2014 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,125 sekundi.